/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | کاشت مو | کاشت موی طبیعی | کاشت ابرو | پیوند موی طبیعی
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

کاشت مو

 کاشت مو

برای اکثر اشخاص ناراحت کننده ترین مسئله معمولا ریزش مو می باشد ، متاسفانه ریزش موها بسیار بر ظاهر شخص تاثیر گذار است ، ریزش مو سبب می شود که از جذابیت چهره شخص کاسته شود .در این مقاله کاشت مو توضیح داده خواهد شد.

افرادی که دچار ریزش وسیع مو هستند از نظر ظاهری مسن تر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مساله می تواند منجر به ایجاد افسردگی و عدم اعتماد به نفس در فرد شود.

در نظر اکثر مردان داشتن مو مترادف است با جوانی، زیبایی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی باید به دنبال بهترین راه حل برای برگرداندن موهای از دست رفته بود و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته، عمل جراحی کاشت مو است.

کاشت مو

نمونه کار کاشت مو

ریزش مو :

ریزش موی مرتبط با افزایش سن، یکی از چهار مشکل رایج موجود در دوران سالخوردگی است که با کاهش سطح اسید فولیک خون ارتباط دارد.ریزش مو یک مشکل بسیار بزرگ در دنیا می باشد که بیش از 28 میلیون فرد امریکایی بین 60 تا 74 سال از این مشکل رنج می برند. علیرغم شیوع فراوان ریزش مو در افراد، دلایل اساسی بیولوژیکی که رابطه بین افزایش سن و ریزش مو را نشان می دهد، شناخته نشده اند. مطالعات اخیر، نشان می دهد که سطح پایین فولیک اسید خون در افراد مسن با ریزش مو در آنها مرتبط می باشد.

جراحی کاشت مو

انتظارات از کاشت مو :

زمانی که بیمار برای نظرخواهی و مشورت به پزشک متخصص کاشت مو رجوع کند ، علل زیادی برای انجام عمل پیوند مو خواهد داشت . امکان دارد بیمار خانم و یا آقا باشد که عموما درصد زیادی از بیماران آقا هستند که به دلیل مشکلات ژنتیکی و درگیری با طاسی سر این درمان را انتخاب می نمایند . ریزش موی آندروژیک ارثی است و لازم است افراد انتظارات مناسب و دست یافتنی از جراحی پیوند مو داشته باشند . ولی سعی پزشکان در برآورده کردن خواسته بیمار است یکی از اقدامات پیش از کاشت مو ، عنوان کردن انتظارات از این جراحی از سوی بیمار است که در جلسات مشاوره ابعاد این روش سنجیده شده و نتایج احتمالی به بیمار شرح داده می شود که آن دسته از موارد مبهم بین بیمار و پزشک و پزشک با بیمار واضح شوند .

مهم ترین عللی که مردان را به سوی درمان کاشت مو سوق می دهد عبارت است از :

– پیشگیری از پیری زودرس به سبب کم شدن تارهای مویی سر .

– به دست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته به علت ریزش موها .

ریزش مو یکی از اتفاقات زننده و دلسرد کننده در زندگی هر فردی است و می تواند بر اعتماد به نفس فرد اثر منفی گذاشته و تصویر ذهنی او را نسبت به خود مخدوش کند . این امر موجب پیری زودرس از حیث ظاهری شده و ناراحت کننده ترین پیامد آن از دست رفتن جذابیت است . در این میان هستند اشخاصی که با ریزش مو اعتماد به نفسشان تحت تاثیر قرار نگرفته و اهمیتی به این موضوع نمی دهند و اگر بقیه آنها را به سخره بگیرند نیز برایشان جالب است . طبق دلایل آشنا و نا آشنای زیادی افراد در پی عمل کاشت مو بوده و انتظاراتی از این جراحی دارند . به همین دلیل هم پزشک و هم بیمار با تعاملی مثبت و اثربخش برنامه درمانی را تنظیم کرده و با توجه به راهکارهای جراحی و غیر جراحی به نتیجه دلخواه می رسن . ایجاد توافق برای کاشت مو در سن خاص و میزان مبلغ مورد نیاز برای این جراحی از گزینه های متداول مورد بررسی پیش از عمل است تمامی موارد فوق در ویزیت های پزشکی ارزیابی شده تا برنامه ریزی به صورت قطعی پیش برود .

لازم است دلایل اقدام به کاشت مو قابل تامین باشد و انتظارات غیرواقعی تبیین شده تا بیمار متوجه ابعاد جراحی شود مثلا تبدیل یک شخص 40 ساله به چهره یکی فرد 20 ساله با کمک عمل پیوند مو غیر منطقی و ناشدنی است پس لازم است انتظارات مراجعه کننده یا داوطلب در چارچوب حقیقی شکل بگیرد .

بهترین-کاشت-مو

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

پیوند مو یا کاشت مو بصورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهایی که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو (که حدود 5-3 ساعت طول می کشد)، به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می شود. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان، ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

موهای مورد استفاده برای کاشت مو :

برای جراحی کاشت مو سعی می شود با توجه به روش عمل و نوع کاشت تا حد امکان از موهای خود شخص استفاده شود . موهای سر از ناحیه پشت این بخش برداشت شده و پس از برداشت گرافت ، با کمک لوپ های خاص این کار و با بهره گیری از میکروسکوپ فولیکول ها جداگانه تخلیه شده و به صورت تخصصی نگهداری می شوند ؛ این فولیکول ها به همان دقت و حساسیتی که برداشته شده اند در نواحی مورد نظر جای گرفته و کشت می شوند کشت این تارهای کوچک به طریقی است که برش های ریز یک میلیمتری بر پوست سر اعمال شده و فولیکول ها درون آنها کاشته می شوند و پس از این کار بدن واکنش منفی به پیوند ها بروز نمی دهد که این امر از مزایای کاشت موی طبیعی است و نیازی به مراقبت های حساس و دقیق برای حفظ آنها نمی باشد چراکه بخش های پیوندی از بدن خود فرد گرفته می شوند و سازگاری آنها زودتر میسر می شود . چنانچه پزشک متخصص جراح از تجربه و ظرافت کافی در عمل برخوردار باشد ، تنها در پشت سر یک خط بسیار باریک با جای مانده که با گذشت زمان محو می شود . ذکر این نکته نیز لازم است که موهای کاشته شده در این جراحی پس از گذشت چند ماه می ریزند که امری طبیعی است و پس از ریزش دوباره رشد می کنند پس باید بیماران بدانند که ریزش مو در این دوران پس از کاشت مو طبیعی بوده و لازم نیست نگران شوند.

موهای مورد استفاده برای کاشت مو

گرافت :

چنانچه به دقت موهای سر را از مبدا مشاهده نمایید متوجه خواهید شد که برخی از این موها به شکل یک شاخه ، برخی دوشاخه و برخی دیگر سه شاخه است. این ویژگی در مورد افراد پرمو در نواحی از بدن همچون ساق پاها هم دیده می شود در اصطلاح علم پزشکی و تخصصی کاشت مو به دسته های چندشاخه ای مو گرافت مو می گویند . گرافت متشکل است از یک یا چند عدد پیاز که ساقه این پیازها از یک ناحیه خارج می شود به منظور محاسبه تعداد تارهای مویی لازم است عدد گرافت ها را با توجه به انبوهی آنها در سر در اعداد مشخصی ضرب کرد.

گرافت آماده برای کاشت مو :

لازم به ذکر است که بیشتر گرافت ها دوتایی بوده و علم کاشت مو همچنان در حال توسعه و پیشرفت می باشد به طوری که دستیابی به پیشرفت های این حوزه نتایج ایده آل و شگفت انگیزی را به همراه داشته است. یکی از این پیشرفت ها ، امکان استفاده از گرافت های آماده برای فرآیند کاشت مو است.

گرافت مو برای کاشت مو

مراقبت های قبل از کاشت مو

دستورات قبل از انجام کاشت مو طبیعی:

 • 10 روز قبل و بعد از پیوند موی طبیعی ازمصرف داروهای مسکن و ضد درد مثل قرص آسپیرین، بروفن، ایندومتاسین (استامینوفن اشکالي ندارد)، قرص ویتامینE، داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارینوهپارین خودداری کنید
 • یک هفته قبل از کاشت مو طبیعی از مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلي جداً خودداری نمایید.
 • از یک هفته قبل از عمل از مصرف سیر، داروهای گیاهی ، گریپ فروت و زنجبیل خودداری نمائید
 • چنانچه هرگونه بیماری خاص یا مهمی از قبیل دیابت، فشار خون و صرع و … دارید حتماً در جلسه مشاوره پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • چنانچه داروی خاصی را به طور مرتب مصرف می کنید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • تمامی سوالات و مشکلات احتمالی خود را که فکر میکنید با کاشت موی فعلی شما ارتباط دارند با پزشک مطرح کنید تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری کنید.
 • بهتر است وعده شام شب قبل از پیوندمو مختصر ولی مقوي باشد.
 • قبل از مراجعه سر خود را با شامپو به طورکامل چندبار بشویید.
 • ازنوشیدن مایعات زیاد وچای قبل از کاشت مو خودداری کنید.

اقدامات پیش از کاشت مو

موهای کاشته شده به مدت 2 هفته رشد می کنند که این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندها است. اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش کرده ولی ریشه موها زنده می ماند و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند. در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود. موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند و از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و تا 12 ماه کامل می شوند.

تراکم کاشت مو :

بسیاری از داوطلبان کاشت مو این سوال در ذهنشان نقش می بندد که چه مقدار تار مو برای پیوند لازم است؟ پاسخ اینجاست که هر چقدر بیشتر بهتر. اینکه بدن بیمار چه مقدار تار مو را در اختیار جراح قرار دهد می تواند میزان تراکم را مشخص نماید. اولین مبحث پراهمیت در کاشت مو ، منابع تامین موی طبیعی است که در این خصوص درجه طاس بودن بیمار در اولویت دوم جای می گیرد که آنچه تعیین کننده موفقیت کاشت مو است ، منابع موی بیمار ، میزان طاسی و سلیقه بیمار است که پزشک جراح با توجه به این موارد تصمیمات تخصصی را اتخاذ می نماید.

تراکم یعنی تعداد تارهای مویی در واحد سطح در بین مردمان ایران ، بخش پشتی سر دارای تراکم 120 تار در یک سانتیمتر مربع است این تراکم میزان میانه ای است که در تخصص پیوند مو و کاشت مو ، رسیدن به چنین تراکمی سخت و دشوار است .

تراکم کاشت مو

در بیشتر درمان های کاشت مو و پیوند تارهای مویی مشکل اصلی جراحان کمبود منابع موی طبیعی از بدن بیمار است به این ترتیب برای زیبایی ظاهری و اثربخش بودن درمان لازم است برخی نواحی فدا شوند به این ترتیب که بخش های جلوی سر پیوند بیشتری می گیرند و بخش های پشتی انبوهی و تراکم کمی خواهند داشت یا می توان تمام بخش های سر را با تراکم یکنواخت پوشش داد عموما یک جراح برای انجام کاشت مو با سه مقوله روبرو است : منابع مو ، ابعاد طاسی سر ، خواست و سلیقه فرد مراجعه کننده . یک جراح موفق و با تجربه برای اثربخشی روش کاشت مو هر سه این گزینه ها را مد نظر قرار می دهد تا بهترین نتایج را به بیمار ارائه دهد. اما افرادی که منابع موی کمی دارند باید انتظارات معقول از این درمان داشته باشند و از مطرح نمودن خواسته های آرمانی و غیرممکن خودداری کنند.

مبحث دیگر ، مشکلات و موانع تکنیکال کاشت مو است . این مقوله دستیابی به تراکم های زیاد را ناهموار و سخت می کند . به عنوان مثال اگر شخصی تراکم کمی داشته باشد و بدن او بانک مو و منبع تامین موی کافی را در اختیار پزشک قرار دهد ، ممکن است سطح روی پوست سر وی توان پذیرفتن تارهای مویی را به تعداد زیاد ندارد و این محدودیت ایجاد تراکم بالا را با مشکل مواجه می کند.

اصولا در روش معمول کاشت مو گرافت های پیوندی در هر سانتیمتر مربع نمی توانند از 45 عدد بیشتر باشند. چنانچه تعداد گرافت های کاشته شده در جلوی سر بیش از 60 عدد در هر سانتیمتر مربع باشد ، احتمال بروز تیرگی پوستی ، آسیب دیدگی پوست و نکروز بالا می رود و در این میان علاوه بر آسیب دیدن فولیکول های پیوند خورده ، ضررهای شدیدی به پوست بیمار اعمال می شود.

به این ترتیب در نظر گرفتن دو نکته ضروری است :

اول اینکه مقدار مویی که بدن شما در اختیار جراح می گذارد بسیار کم است و توقع تراکم بالا غیر معقول می باشد.

دوم سطح پذیرنده پوست سر است ، اگر تعداد تارهایی مویی اهدایی شما زیاد باشد ، باز هم ممکن است به دلیل ایرادات تکنیکال و ظرفیت کم پوست سر برای دریافت تارهای مویی ، طی جراحی کاشت مو ایجاد تراکم زیاد امکانپذیر نباشد.

همچنین باید به این مطلب اشاره کرد که چنانچه موهای کاشته شده طی جلسه اول کاشت مو کم پشت به نظر برسند ، امکان پیوند تارهای بیشتر و ایجاد تراکم بهتر در جلسات بعدی امکانپذیر خواهد بود . حتی می توان در سال های آتی این پیوند را ترتیب داده و بر زیبایی ظاهری و جذابیت فرد افزود.

کاندید مناسب کاشت مو

كاشت مو به روش اف یو تی (FUT)

در این روش، برداشت مو از طریق عمل جراحی با برداشتن یک نوار کوچک از قسمت مودار پشت سر انجام شده که معمولا تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و محل برداشت، بخیه می شود. سپس فولیکول های مو زیر میکروسکوپ از یکدیگر جدا می شوند. در نهایت شکاف های ظریفی (1 میلیمتری) در محل مورد نیاز در پوست سر ایجاد شده و گرافت های مو کاشته می شوند.

کاشت مو به روش اف آی تی (FIT)

در این روش نیازی به برداشت نوار مو از پشت سر نیست. بلکه با استفاده از یک پانچ ظریف و فروکردن آن در پوست سر، فولیکول های مو را خارج می کنند. عمل برداشت مو معمولاً از پشت سر و ناحیه شقیقه انجام می شود. در مرحله بعد فولیکول های مو زیر میکروسکوپ از یکدیگر جدا می شوند. در نهایت (دقیقاً مانند روش قبل) شکاف های ظریفی (1 میلیمتری) در محل مورد نیاز در پوست سر ایجاد شده و گرافت ها کاشته می شوند.

چه افرادی مناسب کاشت مو نیستند

تفاوت روش FUT با FIT :

روش اصلی کاشت مو FUT می باشد و در اولین مرحله کاشت که به تعداد گرافت بیشتری احتیاج داریم از این روش استفاده می شود .

• همواره کیفیت گرافت های تهیه شده دراین روش بهتر از FIT می باشد، زیرا دید کافی جهت جداسازی فولیکول ها وجود دارد .

• جای نوار برداشته شده در FUT به شکل خطی باریک زیر موی سر پنهان می شود اما درروش FIT کم پشتی نامحسوسی در پشت سرایجاد می شود.

• در روش FUT محدودیت نوار برداشته شده از پشت سر را داریم درحالی که در روش FIT محدودیت نوار و کشیده شدن پوست سر و بخیه زدن را نخواهیم داشت.

• مدت زمان انجام عمل FUT کمتر از روش FIT می باشد در نتیجه خستگی کمتری برای بیمار به همراه دارد.

هزینه کاشت مو

با این تفاسیر اگر نیازمند جراحی کاشت مو هستید ، اولین اقدام یافتن یک جراح با تجربه و توانمند است تا بتوانید طبق هزینه و وقتی که صرف نموده اید به بهترین نتایج زیبایی دست یابید. دست یافتن به اطلاعات کافی در رابطه با کاشت مو نیز شما را در این انتخاب یاری می نماید ؛ اخیرا روش های کاشت مو از نوع FUT و FIT از جمله پرطرفدارترین روش های پیوند مو می باشند که با مشاوره و صحبت با جراح خود می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید طی این روش ها فولیکول های مویی به شکل جداگانه و دانه دانه کاشته شده و رشد و نمو آنها همچون موی طبیعی است.

کاشت مو به روش ترکیبی

کوتاه کردن موها قبل از کاشت مو طبیعی :

برای جلوگیری از عفونت و آسان تر بودن کاشت مو نیاز است که موهای سر را کوتاه کرد ویا تراشید ، تبلیغاتی که درزمینه عدم نیاز به کوتاهی مو در زمان کاشت مو کاملا دروغین بوده و صرفا جهت تبلیغ است، این امر سبب خطراتی برای بیمار می باشد .

هزینه کاشت مو

کاشت ریش وسبیل طبیعی :

یکی از سوالاتی که پرسیده می شود این می باشد که می توان ریش و سبیل را کاشت کرد یا خیر در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که بله می توان ریش و سبیل طبیعی را هم کاشت کرد ، حتی می توان ریش و سبیل کاشته شده را اصلاح کرد و یا به شکل کامل تراشید زیرا موها کاملا طبیعی هستند ، موهای کاشته شده از ژن خود شخص می باشند و به آسانی مانند سایر موها رشد و نمو دارند .

خوشبختانه در کلینیک کیمیا در مناطق کاشته شده هیچ پانسمانی صورت نمی گیرد ،فقط در جهت محافظت موها از آلودگی و گرد غبار، پوشش جهت محافظت قرار می دهند .

 

مراقبت های بعد از کاشت مو : 

 •  لازم است پانسمان شما هر روز عوض شود نحوه صحیح پانسمان را از پزشک خود به شکل صحیح بیاموزید.
 • در پایان عمل بیمار خسته و خواب آلود می باشد .همچنین با مصرف قرص های دیازپام بیمار از هوشیاری کمتری برخوردار خواهد بود . لذا قادر به رانندگی نمی باشد . پیشنهاد می شود در روز عمل یک همراه توانا در کنار خود داشته باشید.
 •  در شب های اول پس از کاشت با رعایت زاویه 45 درجه و نیمه نشسته بخوابید این حالت خواب سبب کاهش فشارهای وریدی و لنفاتیک در سر و گردن می شود و مانع از تورم پیشانی می گردد .
 • بعد از جراحی سر بیمار پانسمان می شود . در برخورد با پانسمان محتاط باشید زیرا کشیده شدن پانسمان می تواند باعث خارج شدن موهای کاشته شده بشود . پانسمان جهت حفاظت از موهای کاشته شده و راحتی شما می باشد هنگام خواب مراقب پانسمان خود باشید.

کاشت مو

 • به دلیل برش جراحی بیماران عمدتا بعد از عمل در پشت سر احساس درد می کنند این درد موقت بوده و طبیعی می باشد جهت تسکین می توان از مسکن هایی مانند استامینوفن یا پروفن و همچنین سایر داروهای مسکن استفاده کرد این درد فقط در روزهای اول بعد از جراحی وجود دارد .
 •  جهت جلوگیری از عفونت نسخه ای از آنتی بیوتیک توسط جراح تجویز می گردد . آنتی بیوتیک ها را طبق دستور و به شکل مرتب مصرف کنید . دوره درمان خود را کامل کرده و داروهای خود را کامل و سر ساعت مصرف کنید .
 • جهت شست و شوی موهای کاشته شده حتما آموزش ببینید و طبق روش صحیح بدون آسیب رساندن به موهای کاشته شده استحمام کنید .

اقدامات پیش از کاشت مو

شستن مو پس از کاشت مو :

پس از کاشت مو نیاز است بیمار نکاتی را باید رعایت نمایند ، یکی از نکات ضروری پس از کاشت مو شستن مو است در ذیل به بیان نحوه شستن مو پس از کاشت مو می پردازیم :

پزشکان و متخصصان کلینیک تخصصی کاشت مو کیمیا به بیماران توصیه می کنند که استحمام پس از کاشت مو را 48 ساعت به تاخیر بیندازند ، هم چنین به شست و مو و بهداشت مو را در ماه های اولیه بسیار اهمیت بدهند ، زیرا هر گونه فشار وضربه به فولیکهای مو بسیار خطرناک است و احتمال ریزش مو را فراهم می کند .

شستن مو در ماه های اول پس از کاشت مو با شامپوی مخصوص کودکان بهتر است .

در زمان شستن موها از فشار ملایم استفاده نماید و اگر در زمان شست و شو در موهای خود درد را احساس کردید شستن را متوقف نمایید .

از ناخن ها و نوک انگشتان  در زمان شستن مو پس از کاشت مو استفاده نکنید .

توجه به این نکته الزامی است که اگر در زمان شستن مو با خونریزی مواجه شدید شستن مو را متوقف نمایید .

در روش های ابتدای از دوش آب گرم جهت شستن موها استفاده نکنید .

موهای سر را پس از کاشت مو نمالید بلکه در زمان شست و شو از حرکت عقب به جلو استفاده نمایید .

اگر در سر خود زخم یا خون دلمه شده وجود داشت از کندن آنها اجتناب نمایید .

کاشت-مو

توصیه های کلینیک کیمیا :

پزشکان و متخصصان کاشت مو کیمیا توصیه می کنند که بیماران دو روز قبل از کاشت مو مصرف سیگار ، قلیان ، مشروبات الکی را ترک نمایند ، هم چنین از مصرف قرص های آسپرین و ویتامین E پرهیز شود .

بیماران عزیز قبل از کاشت مو باید موهای خود را شسته و با موی پاکیزه جهت کاشت مو اقدام نمایند .

پزشکان و متخصصان کاشت مو کلینیک تخصصی کاشت مو کیمیا بیان می کنند که در تبلیغات دروغی که در برخی از مراکز انجام می شود بیان می کنند که در زمان کاشت مو اشخاص نیازی به کوتاهی و یا تراشیدن مو نمی باشد ، در صورتی که برای جلوگیری از عفونت و دقت بیشتر در کاشت مو نیاز است که اشخاص قبل از کاشت مو اقدام به کوتاهی مو و در برخی از موارد به تراشیدن مو اقدام نمایند .

هزینه کاشت مو

تراکم مو:

تراکم مو  عبارتست از تعداد تار های مویی در هر سطح از پوست . هرچه تعداد تارهای مویی در سطح پوست بیشتر باشد می گوییم تراکم مو در فرد بیشتر است. شمردن تار مو ها در هر اینچ مربع از سطح پوست تواند حساب تراکم مویی را امکان پذیر  سازد.

در حالت عادی پوست ناحیه سر در یک اینچ مربع نزدیک به 2100 عدد تار مو دارد بنا بر این کل سر در حالت عادی حدود 100 هزار تار مو را در خود جای داده است. ولی لازم است بدانید این میزان انبوهی و تراکم در نقاط مختلف سر متفاوت است و از اعداد متنوعی حکایت دارد ، همه شما می دانید که بخش های پشتی سر تراکم موی بیشتری به نسبت جلوی سر دارند .

سر به چهار بخش مهم تقسیم می شود: پس سر ، از یک گوش تا گوش دیگر ، فرق ، طرفین . با شمارش تخصصی تر می توان طبق مساحت هریک از بخش های نامبرده تراکم موها را اندازه گرفت و مجموع آن ها نماینده پرپشتی مو هاست.

تراکم مو

بیشتر کردن میزان تراکم مو:

  این امر جدای از روش کاشت مو با تغییر در سبک زندگی و رعایت نکات زیر تا حد زیادی امکان پذیر است:

کاهش دادن فشارهای روانی و استرس ها : این امر تا حد زیادی بر تراکم مو اثر گذار است به طوری که در زمان وقوع استرس و تحمل فشار های روانی میزان ریزش مو نیز در افراد بالا می رود در نتیجه این دو عامل رابطه ای تنگاتنگ با یکدیگر دارند.

تغییر در عادات غذایی و بهره گیری از تغذیه سالم و طبیعی : برای حفظ سلامت مو ها منابع غذایی سالم و مناسب مهم ترین فاکتور می باشند.  تاثیر مصرف به اندازه از ویتامین ها مواد معدنی ، مایعات و پروتئین ها در حفظ پایداری پوست و مو غیر قابل انکار است.

رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی : برطرف نمودن چربی سر ، آلودگی های پوست سر و درمان بیماری های به وجود آمده به میزان زیادی در بهبود تراکم مو موثر است.

کنترل میزان رطوبت موها با استفاده از محصولات مناسب : از این طریق که با استفاده از شامپو های استاندارد و نرم کننده های مناسب و مفید در هفته و یا روغن ها و ماسک های مغذی می توان رطوبت مطلوب و با ارزش را به موها بخشید .

در مورد کسانی که از روش های کاشت مو استفاده کرده اند نیز رعایت مطالب فوق بسیار کمک کننده خواهد بود.

کاشت مو خانم ها :

در بانوان نیز می توان کاشت موی طبیعی را انجام داد ، در اغلب موارد زمانی که کاشت مو مطرح می شود ، اکثریت مردم فکر می کنند کاشت مو فقط برای آقایان بوده در صورتی که اینگونه نیست و بانوان نیز می توانند کاشت مو را انجام دهند .

کاشت مو در زنان

از نظر پزشکی ریزش مو در بانوان به سه دسته تقسیم می شود :

ریزش مو موضعی

ریزش مو طرح زنان

ریزش مو با فرم گسترده

ریزش مو موضعی :

ریزش مو به شکل موضعی خود شامل دو زیر مجموعه و یا ریزش مو در منطقه بدون اسکار و ریزش مو در منطقه  آسیب دیده

ریزش مو در منطقه بدون آسیب از دسته های عارضه ژنتیکی می باشد ، به شکل ناگهانی ریزش مو اتفاق می افتد ، حتی موهای مژه و ابرو نیز ممکن است دچار ریزش شوند .

کلینیک زیبایی کیمیا توصیه می کند حتما ابتدا با دارو ریزش مو را متوقف کرده سپس اقدام به کاشت مو کنند .

کاشت_مو

بانوانی که جز دسته دوم هستند و ریزش  مو آنها به دلیل اسکار است ، یکی از علت های ریزش مو در آنها به دلیل کشش زیاد در پوست سر که به دلیل وارد شدن جراحت  می باشد، ایجاد شده است  ، برای این اشخاص انجام کاشت مو بسیار موفق عمل می کند .

پزشکان و متخصصان کیمیا علت های مختلفی را برای ایجاد شدن اسکار بیان می کنند مانند لوپوس پوستی و یا قرار گرفتن در معرض اشعه درمانی که به علت سرطان و یا شکستگی ایجاد شده است .

ریزش مو با طرح زنانه :

این نوع ریزش مو در بانوان بسیار شبیه ریزش مو در آقایان می باشد ، بدین گونه که از طرفین سر و از بخش جلو سر موها شروع به ریزش می کنند .

تنها تفاوت این نوع ریزش مو می توان به پایین و کم بودن سطح هورمون مردانه در بانوان در مقایسه با آقایان می باشد .

کاشت موی طبیعی برای این اشخاص بسیار مناسب می باشد ، پس از کاشت مو تغییرات به وضوح قابل دیدن است .

عوامل متعددی در ریزش مو خانم ها تاثیر گذار است که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم :

سن :

بالا رفتن سن یکی از عوامل ریزش مو است ، زیرا با گذشت سن و بالا رفتن سن موهای سر اشخاص نازکتر و کمتر می شود .

وراثت :

بیماری های هورمونی ، استرس های روحی ، داروها ، مشکلات تیروئید ، کم خونی ، فقر ، عفونت شدید و…از عوامل تاثیر گذار در ریزش مو می باشند .

پزشکان و متخصصان کیمیا توصیه می کنند حتما در ابتدا علت ریزش مو مورد بررسی قرار گیرد سپس به انجام کاشت مو اقدام شود .

سوالات متداول کاشت مو

1-آیا موهای کاشته شده طبیعی می باشند ؟ امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد یا خیر ؟

بله _ موهای کاشته شده کاملا دائمی بوده و امکان ریزش آنها تحت هیچ شرایطی وجود ندارد ، به دلیل اینکه موهای کاشته شده از ناحیه پشت سر برداشته می شوند (موهای پشت سر نسبت به سایر موهای بدن در برابر ریزش مقاوم می باشند )

2-آیا پس از کاشت مو در محل زخم و سوارخ باقی خواهد ماند ؟

خیر – خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و تکنیک های ارائه شده نسبت به روش های قدیمی امکان باقی ماندن زخم و سوراخ ها در سر وجود ندارد ، موهای کاشته شده کاملا مشابه موهای قبلی می باشد . به دلیل اینکه برداشت به شکل مکانیزه می باشد و قطر سوراخ ها برابر یا کمی بیشتر از فولیکولهای برداشته شده است ترمیم بدون هیچ گونه اثری است .

3- آیا در زمان عمل بیماراحساس درد را خواهد داشت ؟

خیر – به دلیل اینکه روش کار به شکل بی حسی موضعی صورت می گیرد ، بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کرد .

پس از کاشت مو تجویز مسکن و برخی از مسکن های آرام بخش سبب می شود که بیمار دردی را احساس نکند .

کاشت مو

4- پس از کاشت مو می توان موها را کاشت یا تراشید ؟

بله _ پس از کاشت مو می توان موها را تراشید و یا کوتاه کرد زیرا از موهای بدن خود شخص استفاده شده است.

جهت کاشت مو ، موها قابلیت رشد و کوتاه کردن را دارند .

5- آیا نیاز است قبل از عمل کاشت مو ، موهای موجود را کوتاه کرد یا تراشید ؟

بله – برای جلوگیری از عفونت و آسان تر بودن کاشت مو نیاز است که موهای سر را کوتاه کرد ویا تراشید ، تبلیغاتی که درزمینه عدم نیاز به کوتاهی مو در زمان کاشت مو کاملا دروغین بوده و صرفا جهت تبلیغ است، این امر سبب خطراتی برای بیمار می باشد .

کاشت مو

6- آیا ریش و سبیل کاشته شده را می توان تراشید و یا اصلاح کرد ؟

بله – می توان ریش و سبیل کاشته شده را اصلاح کرد و یا به شکل کامل تراشید زیرا موها کاملا طبیعی هستند ، موهای کاشته شده از ژن خود شخص می باشند و به آسانی مانند سایر موها رشد و نمو دارند .

7 – آیا پس از عمل انجام پانسمان الزامی است ؟

در کلینیک کیمیا در مناطق کاشته شده هیچ پانسمانی صورت نمی گیرد ،فقط در جهت محافظت موها از آلودگی و گرد غبار، پوشش جهت محافظت قرار می دهند .

8- آیا می توان پس از کاشت مو به شنا پرداخته شود ؟

به بیماران توصیه می شود انجام ورزش های آبی را تا 5 ماه پس از کاشت مو به تاخیر بیاندازند ، هم چنین پس از کاشت مو به مدت یک ماه از انجام فعالیتهای سنگین ورزشی اجتناب نمایند .

رعایت تمامی نکات بیان شده کمک شایانی به بهبودی سریع تر و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن می شود .

پرپشت کردن موهای نازک :

اقدامات لازم برای پرپشت کردن موها :

اکثر اشخاص خواهان موهای پر پشت و خوش حالت می باشند ، در اغلب موارد اشخاصی که دارای ریزش مو هستند نسبت به خوش حالتی و ریزش مو خود حساسیت بیشتری دارند ، بهتر است هر چه سریع تر شخص برای نازکی و کم پشتی موها اقدام نمود زیرا اگر درمان کاشت مو سریعا انجام نشود منجربه کاشت مو می شود .

پزشکان و متخصصان کلینیک زیبایی کیمیا توصیه می کنند که حتما قبل از کاشت موی طبیعی اقدامات لازم برای حفاظت موها انجام شود ، این امر سبب می شود که موها دیگر نازک و کم پشت نباشند .

می توان از ماسک ها و کرم های مخصوص کاشت مو استفاده نمود تا تقویت هر چه بهتر موها انجام شود.

ماسک آلوورا :

می توان برای خوش فرمی و نرمی موها از ماسک آلوورا استفاده نمود ، این امر سبب تقویت ساقه ی موها می شود ، هم چنین به پرپشت کردن مو نیز کمک می کند .

هم چنین آلوورا برای درمان برخی از مشکلات پوستی مفید می باشد .

اگر ریزش مو در شخص جدی باشد ، با استفاده از ماسک ها و کرم ها نمی توان به درمان آنها پرداخت برای این کار نیاز است حتما کاشت موی طبیعی انجام شود .

کاشت موی طبیعی در کلینیک زیبایی کیمیا به سه روش

FUT

FIT

کاشت موی طبیعی انجام می شود .

مشاوران کلینیک زیبایی کیمیا تمامی سوالات شما را در خصوص روش های کاشت مو ، مراقبت های قبل و پس از کاشت مو پاسخ می دهند .

هزینه کاشت مو :

هزینه کاشت مو با توجه به تعداد فولیک موی که کاشت می شود متغییر می باشد ، برای تخمین هزینه کاشت مو نیاز است شخص ابتدا مورد معاینه قرار گیرد سپس پزشک تشخیص دهد کدام یک از روش های کاشت مو برای شخص مناسب است ، سپس با توجه به تعداد تار موی که نیاز است کاشت شود هزینه برآورد می شود .

کاشت ابرو :

زمانی که اشخاص با کاهش موهای سر و یا ابرو روبرو می شوند بابت این مسئله بسیار نگران شده ، اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا با کاشت مو و ابرو می توان از طاسی موها رهایی یافت .

برای انجام کاشت مو و یا کاشت ابرو نیاز است که شخص در ابتدا به پزشک مراجعه نماید تا علت ریزش مو در ابتدا متوقف شده سپس با استفاده از روش های کاشت مو نظیر FUT  FIT,و یا روش ترکیبی کاشت مو را انجام داد .

کاشت ابرو

خوشبختانه با کاشت موی طبیعی که از بدن خود شخص برداشته می شود می توان جای ابروهای ریخته شده را پر نمود ، پزشکان و متخصصان کلینیک زیبایی کیمیا با روش های بیان شده در کاشت مو و کاشت ابرو را انجام می دهند .

معمولا کاشت ابرو در اثر سوانح ، شکستگی ، جای بخیه و یا موارد ارثی رخ می دهد ، در بانوان داشتن ابرو ناقص بسیار آزار دهنده است در نتیجه شخص برای اصلاح خط رویش در ابرو می تواند کاشت ابرو را انجام دهد ، به دلیل استفاده از موهای بدن خود شخص برای کاشت ابرو ظاهر ابروها پس از کاشت بسیار طبیعی است به گونه ای که شخص از نتایج کاشت ابرو بسیار خرسند و راضی می باشد .

کاشت موی طبیعی را می توان هم برای ابروها و هم باری موهای سر انجام داد .

پزشکان و متخصصان زیبایی کیمیا انواع خدمات کاشت مو را با بهترین تجهیزات روز دنیا و به کارگیری جدیدترین روش های کاشت مو  انجام میدهند .

جهت مشاهده نمونه کارهای کاشت مو و ابرو می توانید به کلینیک زیبایی کیمیا مراجعه نمایید .

در کلینیک زیبایی کیمیا کاشت مو هم برای آقایان و هم بانوان انجام می شود ، روش های کاشت موی طبیعی کلینیک زیبایی کیمیا

FUT

FIT

و روش ترکیبی می باشد .

کاشت ابرو با موهای طبیعی و قابل رشد

قضاوت کردن در مورد این سؤال که هاشور و تاتوی ابرو ها با رنگ بهتر است یا کاشت ابروها با موهای طبیعی و قابل رشد، کار سختی نیست.چه کسی می پذیرد ابروهایی با مواد طبیعی و قابل رشد که قابل اصلاح کردن، تغییر فرم دادن و رنگ کردن است را با یک ابروی نقاشی شده با رنگ های تاتو و هاشوری که خیلی زود در شخص ایجاد خستگی و یکنواختی کی کند، عوض کند. حتی برای کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند خبری خوشحال کننده داریم و آن هم اینکه می توانند روی این تاتوی قدیـمی، کاشت ابروی طبیعی انجام دهند؛ یعنی به جای تحمل کردن این تاتوی یک فرم وبی روح یا چند بار تاتو کردن روی تاتوی قبلی،امروزه با استفاده از تکنیک ها و متدهای مدرن وجدید و حرفه ای توسط بهترین و با تجربه ترین متخصصان کاشت ابرو که تعداد بسیار زیادی کاشت ابرو انجام داده اند، می توانند روی تاتویشان موهای طبیعی بکارند و صاحب ابرویی طبیعی و قابل رشد شوند.

کاشت مو در ناحیه ابرو
کاشت ابرو با استفاده از موهای ناحیه دهنده سر (به طور معمول در پشت گوش) که به صورت تک تار مو برداشته می شود، انجام می گیرد. جراح شما با تخصصی که در این زمینه دارد هر تار مو را با بخش های آن از جمله فولیکول مو و دیگر عناصر لازم به محل کاشت انتقال می دهد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام شده و یک روش درمانی غیرتهاجمی، بدون خطر و هر گونه زخم و اسکار است.
عمل کاشت همیشگی و دائمی است. شخص بلافاصله بعد از عمل پیوند مو می تواند تغییرات حاصل شده را در چهره خود مشاهده کند و نتیجه نهایی نیز حدود یک سال پس از کاشت ابرو قابل مشاهده است.
بعد از پیوند، رشد مو در 3 مرحله اتفاق می افتد، به همین دلیل در صورتی که با ریزش مو بعد از کاشت ابرو مواجه شدید، نگران نباشید، چون امری طبیعی است. رشد موی ابرو از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
زمانی که رشد موهای کاشته شده شروع شد، اصلاح ابروها به منظور مرتب کردن آن ها و داشتن ظاهری آراسته مانعی ندارد.

چرا اکثر خانم ها خبر ندارند که می توانند ابروهایشان را بکارند ؟

متاسفانه از یکطرف بدلیل عدم اطلاع رسانی کافی در مورد کاشت ابرو با استفاده از موهای طبیعی خود فرد، که یک اقدام زیبایی و تخصصی – پزشکی می باشد و نیازمند مهارت فراوان پزشک می باشد و از طرف دیگر بدلیل وجود تبلیغات زیاد و غیر اصولی در مورد تاتو ابروها و هاشور ابرو که یک کار آرایشی است ، موجب شده که بسیاری از خانم ها در جامعه ما، برای رفع مشکلات ابروهایشان از جمله اصلاح فرم و مدل ابروهایشان یا پرپشت کردن ابروهای خود بجای ، انجام کاشت ابرو با موهای طبیعی خودشان در کلینیک های تخصصی پوست و مو ، بدلیل عدم آگاهی یا وجود جوهای تبلیغاتی غلط، بعضاً به اشتباه اقدام به تاتو کردن یا هاشور کردن ابروی خود در آرایشگاه ها نمایند که تعداد زیادی بعد از تاتو کردن دچار پشیمانی زودرس می شوند!

کاشت ابرو با موی طبیعی روش کارآمدی برای ترمیم دائمی رشد مو در ناحیه ابرو محسوب می‌شود.

 کاشت ابرو عملی مشابه به کاشت موی سر است، با این تفاوت که کاشت ابرو باید توسط متخصصی با مهارت و ذوق هنری بیشتر انجام شود تا نتیجه مطلوبتری به دست آید.

 کاشت ابرو نیز مانند تمام عمل‌های کاشت و پیوند مو برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده بر روی سر بیمار و کاشت در ناحیه پذیرنده را دربرمی‌گیرد.

برای خواندن اقدامات بعد از کاشت ابرو کلیک کنید

کاندیدای مناسب کاشت مو چه افرادی هستند ؟

تکنیک های متعدد کاشت مو مختص کاندیدای مناسب آن تکنیک است بنا براین لازم است این نکته نیز مد نظر قرار گیرد که فرد دریافت کننده پیوند و استفاده کننده از این درمان چه ویژگی هایی باید داشته باشد . برای عمل کاشت مو ، کسانی که مراجعه می کنند و نتیجه مطلوبی به دست می آورند ، ویژگی های زیر را دارا می باشند .

 • اشخاصی که ابروهایشان ریخته است

اشخاصی که دارای موهای کم پشت هستند

زمانی که شخص در سر ، ابرو ، سبیل شخص در اثر صدمات وارد شده موها ریزش پیدا کرده اند بهترین کاندید کاشت مو هستند .

اشخاصی که در بخشی از سر طاسی دارند

اشخاصی که در ابرو یا بخشی از سر خالکوبی انجام داده اند و به طاسی یا کم پشتی مبتلا شده اند یکی دیگر از بهترین کاندیدهای کاشت مو هستند .

اشخاصی که از روش های قدیمی کاشت مو  استفاده نموده اند و از ظاهر موی کاشته شده راضی نیستند .

 مردانی که گرفتار ریزش موی ارثی بوده و منشا طاسی سرشان ژنتیکی است و شدت کم مویی آنها وضعیت مختلفی دارد البته این امر در مورد زنان هم صادق است .

 مردان یا زنانی که به دلیل مشکلات هورمونی دچار ریزش مو و کم پشتی تارهای مو هستند نیز کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت و پیوند مو می باشند .

 کسانی که به دلیل سایر بیماری های پوستی دچار ریزش مو و از دست دادن تارهای مویی طبیعی شده اند .

 افرادی که در پی حوادثی چون زخم و سوختگی در بخش هایی از سر و صورت تارهای مویی خود را از دست داده اند .

 کسانی که از تکنیک هایی چون Flap  برای کاشت مو استفاده نموده اند ولی از ظاهر به وجود آمده راضی نیستند .

 کسانی که نیازمند کاشت و پیوند مو در محل های بخیه و اسکار هستند تا جای جوش زخمشان بر روی سر محو بماند .

افراد دیگر که شرایطی غیر از این موارد را دارند و نیازمند درمان کاشت مو هستند ، لازم است در ابتدا با مراجعه به کلینیک زیبایی و مشورت با پزشک مورد ارزیابی قرار گرفته و شرایطشان برای انجام این عمل سنجیده شود همانطور که پیش تر گفته شد ، برای کاشت مو تنها حجم موهای اهدایی کافی نیست بلکه باید وضعیت بخش های پیوند گیرنده نیز بررسی شود .

کاشت مو سبب می شود که ظاهر شخص جذاب تر و جوان تر به نظر برسد ، زیرا پس از این عمل در چهره شخص تغییرات زیادی حاصل می شود .

چه اشخاصی کاندیدای خوب کاشت مو نمی باشند ؟

اشخاصی که در ناحیه پشت سر (بانک موی سر) دارای موهای نازک و کم پشت هستند ، نمی تواند کاشت مو را انجام دهند ،هم چنین اگر این اشخاص طاسی وسیع در سر داشته باشند کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند .

در اشخاصی که ریزش مو فعال دارند و در رنج سنی 18 الی 25 سال می باشند ، کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند ، کاشت مو در این اشخاص باید با نظر پزشک صورت گیرد و در صورت صلاحدید پزشک کاشت مو انجام شود .

اشخاصی که دارای دیابت بالا هستند ، قبل از انجام کاشت مو حتما باید بیماری آنها کنترل شود .

اشخاصی که در ناحیه سر از بیماریهای عفونی فعال و مشکلات شدید پوستی دارند قبل از کاشت مو باید درمان شوند .

رضایت از کاشت مو :

اگر نکات حساس جراحی کاشت مو از سوی جراح رعایت شود و وی ظرافت کافی را در این خصوص به خرج داده باشد ، عموما نتایج این پیوند رضایت بخش و مفید است و هیچگونه مشکلی نخواهد داشت ؛ تارهای مویی کاشته شده همچون موی طبیعی رشد می کنند و این نکته نیازمند توان علمی و تکنیکی و تخصصی جراح است اکثر بیمارانی که در کلینیک زیبایی کیمیا اقدام به کاشت مو نموده اند ، صد درصد از وضعیت خود پس از جراحی راضی بوده اند.

 فولیکول ها :

طی جراحی کاشت مو ، تارهای مویی به شکل بخش های فولیکولی از قسمت پشتی سر بیمار استخراج گشته و در نقاط طاس پیوند می خورند در جریان این جراحی مزایایی وجود دارد که به ذکر آنها می پردازیم :

– زاویه رشد مو یا خواب تار مو به راحتی قابل تنظیم است .

– تارهای مویی پیوند خورده پایدار می مانند زیرا سیستم گردش خون در این نواحی برقرار می ماند.

– برش جراحی برای استخراج گرافت در پشت سر ظریف و متعادل است و سیستم گردش خون در این ناحیه به هیچ وجه دچار دستکاری نمی شود ، هیچ گونه اختلالی وظیفه خونرسانی به تارهای مویی را تهدید نمی کند و محل برش برداشت گرافت با گذشت زمان بهبود یافته و به کل محو می شود .

– با توجه به ابداع تکنیک های جدید کاشت مو ، امکان مردن فولیکول های مویی برداشته شده بسیار کم است .

فولیکول در کاشت مو

روند بهبودی بعد از عمل کاشت مو :

روز اول پس از عمل کاشت مو :

از روز اول تا روز پنجم پس از عمل ، لازم است اقدامات مراقبتی به شکل کاملا صحیح و دقیق رعایت گردد . این 5 روز ، روزهای طلایی بعد از عمل کاشت مو می باشند . در 5 روز ابتدایی پس از عمل ، بروز ورم در پیشانی و پس سر طبیعی است و دیگر این که سطح پوست سر سرخ می شود که این حالت پس از یک الی دو هفته رفع خواهد شد همچنین حساسیت های بخشی که تارهای مویی را در اختیار جراح قرار می دهد نیز برطرف شده و پوست سر حالت نرمالی به خود می گیرد .

از روز ششم تا روز دهم :

در این بازه زمانی ورم و التهابی وجود نخواهد داشت و می توان گفت سرخی پوست نیز تا حد زیادی برطرف می شود . در حوالی هر یک از فولیکول ها یا تارهای ریز کاشته شده یک پوسته خشک ظهور می کند و توصیه می شود که آنها را دستکاری ننمایید در این مورد ، پزشک در جلسه معاینه با شستشوی ویژه و ملایم این پوست ها را از روی سر جمع آوری می نماید . با رسیدن به روز دهم ، کلیه پوسته های زائد درفع شده و موهای جدید ، همانند موی کوتاه به نظر می رسند همچنین لازم است در روز دهم برای کشیدن بخیه های خود به کلینیک زیبایی مراجعه نمایید .

هفته دوم تا هفته سوم :

در هفته دوم الی هفته سوم بعد از کاشت مو ، تارهای مویی کاشته شده می ریزند و تا هفته چهرم این امر ادامه می یابد . این امر همانطور که پیشتر گفته شد طبیعی است و نباید شوکه شوید . در این مرحله تار مویی از فولیکول جدا شده و می افتد اما پیاز و ریشه مو همچنان به قوت خود باقی است و امکان رویش تار موی جدید از درون آن پیاز وجود خواهد داشت .

اتمام ماه اول تا ماه دوم :

در این  زمان فولیکول های مویی به دوره استراحت خود رسیده و ممکن است این شرایط بر روی پوست آثار استثنایی و غریبی را منجر شود . چرا که وضعیت سر همانند قبل از عمل کاشت مو شده و آثار زیبایی آن نمایان نخواهد بود . ولی این امید را به بیماران می دهیم که می توانند منتظر نتایج مثبت درمان خود باشند زیرا پس از استراحت فولیکول های مویی ، رشد طبیعی شان شروع خواهد شد . در این بازه زمانی که تارهایی مویی جدید هنوز رشد نکرده اند ، مابقی موها را می توان به راحتی شستشو داد و حتی محدودیتی در خصوص رنگ نمودن موها وجود ندارد .

ماه دوم تا چهارم :

در این زمان تارهای مویی جدید بایستی شروع به رشد و نمو کنند در برخی بیماران به دلیل فیزیک بدن و انفعالات شیمیایی رشد موها سریع بوده و در برخی دیگر رشد ، کند است . البته لازم به ذکر است که در ماه دوم پس از کاشت مو تا ماه چهارم ، موها کم پشت و ظریف هستند . و در مورد ناحیه ی پس سر که تارهای مویی را در اختیار جراح قرار داد باید گفت که جراحتش کاملا ترمیم شده و بهبود تمام خواهد یافت و اثری از قرمز و تورم پوست را دیگر نمی بینیم .

ماه پنجم تا ماه نهم :

در این بازه زمانی شاهد رشد و پیدایش تارهایی مویی جدید به تعداد زیاد خواهیم بود و می توان برنامه ای برای اصلاح و کوتاه کردنشان ترتیب داد . در ماه نهم از ظرافت تارهای جدید کاسته شده و کم کم موها ضخیم و پرپشت می شوند و پوست سر وضعیت نرمال و الاستیسیته پیدا می نماید .

 

کاشت ریش و سبیل طبیعی :

به عملی که در نواحی صورت که امکان رشد مو ضعیف است  مو کاشته می شود پیوند مو می گویند .

کاشت مو برای ریش و سبیل معمولا در نواحی روی چانه و یا بالای لب انجام می شود ، البته در نواحی ریش و پایه ی مو نیز کاشت سبیل و ریش انجام می شود

برای پوشاندن جای اسکار و جای زخم آکنه ها می توان از پیوند موی صورت استفاده کرد .

در روش کاشت سبیل و ریش همانند روش کاشت مو پیوند مو باید از پشت سر و اطراف سر برداشته شود .

یکی از مزیت های کاشت ریش و سبیل می توان به طبیعی بودن آن اشاره کرد زیرا موهای کاشته شده از بدن خود شخص برداشته شده و سپس کاشته می شوند در نتیجه موها دائمی می باشند و همانند دیگر موهای صورت رشد می کنند .

در فرآیند کاشت سبیل می توان پس از کاشت موهای صورت را همانند موهای طبیعی بدن تراشید.

کلینیک زیبایی کیمیا علاوه بر تخصص در زمینه کاشت ریش و سبیل در زمینه کاشت مو تخصص بالایی دارد ،   در این کلینیک هزاران عمل جراحی کاشت موی طبیعی انجام شده است ، کاشت مو تحت بی حسی موضعی انجام می شود ، در طی فرآیند کاشت مو شخص هیچ گونه دردی را احساس نمی کند ، کاشت مو نیازمند مدت زمانی می باشد و اغلب کاشت موها نیازمند چند ساعت است

کاشت ریش و سبیل

 چه اشخاصی مناسب کاشت ریش وسبیل هستند ؟

افراد مناسب کاشت ریش و سبیل معمولا در رنج سنی 19 الی 23 می باشند زیرا در این سنین هورمون های اشخاص به مقدار پایه ای رسیده است و انجام کاشت ریش و سبیل در این رنج سنی بهترین نتیجه ممکن را حاصل می کند .

کاشت سبیل :

پیوند مو یک راه قطعی برای درمان کمبود مو در بالای لب است ، جهت کاشت سبیل نیاز است از پشت سر شخص موها به شکل نوار باریک برداشته شود و پس از جدا سازی تک تک ریشه های مو آنها را در نواحی کم پشت کاشته شود .

جای اسکار ، سوختگی ، زخم های جراحی را می توان با کاشت مو پوشش داد .

در کاشت سبیل معمولا به روش FUE انجام می شود ، پزشکان و متخصصین کلینیک زیبایی کیمیا روش FUT را برای کاشت سبیل توصیه نمی کنند زیرا نتایج رضایت بخشی حاصل نمی شود .

تراکم کاشت مو به عوامل مختلفی وابسته است .

در اشخاصی که هیچ گونه سبیل وجود ندارد به طور متوسط می توان کاشت 1000 ریشه ای صورت گیرد ، اما اگر شخص تراکم موی بیشتری باشد با تکنیک های که در کلینیک زیبایی کیمیا صورت می گیرد می توان تعداد پیوندها را افزایش داد .

فرآیند کاشت سبیل که در کلینیک زیبایی کیمیا انجام می شود ظاهر کاملا طبیعی دارد به گونه ای که اکثر اشخاص قادر به تشخیص کاشت نمی باشند .

در روش FUE کاشت با توجه به زاویه طبیعی رشد مو انجام می شود .

کاشت ریش :

در کاشت ریش معمولا سعی می شود تا از موهای روی گونه برداشته شود و به نواحی که کم پشت تر است پیوند داده شود .

می توان برای کاشت ریش بانک مو را از نواحی سینه ، قسمت تحتانی گردن و یا ریش برداشته و در محل مورد نیاز کاشته شوند .

نقش فولیکول-در کاشت مو

پس از کاشت ریش و سبیل :

پس از انجام کاشت ریش و کاشت سبیل قرمزی در پوست به مدت 24 ساعت وجود دارد .

پس از کاشت ریش و سبیل 7 روز به طول می انجامد تا بهبود ظاهری ایجاد شود ، ممکن است شخص احساس خراشیدگی پس ازکاشت ریش داشته باشد .

رشد موها معمولا پس از 4 ماه شروع می گردد .

در کلینیک زیبایی کیمیا با بکارگیری تکنیک های روز پزشکی رضایت صد در صد بیمار پس از کاشت حاصل می شود زیرا موهای کاشته شده دارای ظاهری زیبا می باشند .

لازم به ذکر است موهای کاشته شده پس از کاشت ریش و سبیل به دلیل ویژگی های موهای اصلی شخص قابلیت رشد داشته بنابراین به طور منظم باید کوتاه شوند .

کاشت-ریش

 مزایای کاشت ریش و سبیل :

انجام کاشت مو ، کاشت ریش و کاشت سبیل در شخص موجب زیبایی و جذابیت ظاهری می شود .

در کلینیک زیبایی کیمیا یک خط ریش منظم با ظاهر جذاب مردانه پس از کاشت ریش به وجود می آید که این امر سبب بهبود زیبایی چهره شخص می شود .

کاشت ریش و سبیل دارای مزایایی بالایی می باشد از جمله پوشش بالایی جای لکه ها و سوختگی های روی صورت شخص ، که با انجام این کار می توان آنها را در زیر ریش پنهان ساخت .

بهبودی پس ازکاشت ریش و سبیل :

معمولا در کلینیک زیبایی کیمیا کاشت ریش و سبیل حتی کاشت مو با بی حسی موضعی و یا مسکن خوراکی صورت می گیرد .

معمولا برای کاشت ریش و سبیل به 2 الی 5 ساعت زمان نیاز است .

معمولا این جراحی بدون درد بوده و شخص پس از کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل دردی را حس نخواهد کرد .

نیاز است پس از کاشت ریش و سبیل شخص به مدت 5 روز ناحیه کاشت شده خشک باشد .

پس از گذشت 48 ساعت از کاشت ریش و سبیل شخص می تواند به بیرون از خانه رفته و فعالیت های روزمره وعادی خود را از سر گیرد .

نخ های که برای کاشت مو ، کاشت ریش وسبیل استفاده می شود جذبی می باشند در نتیجه شخص نیاز نیست زمان دیگری برای برداشتن بخیه ها اختصاص دهد .

لازم به ذکر است پزشکان ومتخصصین کلینیک زیبایی کیمیا ریزش موها تا دوهفته اول را امری طبیعی می دانند زیرا موها از ماه سوم به بعد شروع به رشد می کنند ، از ماه سوم به بعد پس از کاشت مو رشد آنهاهمیشگی می باشد .

هزینه کاشت ریش و سبیل یا هزینه کاشت مو :

هزینه کاشت ریش و سبیل و یا حتی کاشت مو با توجه به میزان تعداد کاشت ، روش انتخاب کاشت ، و شرایط شخص متفاوت است .

معمولا عواملی نظیرمدت زمان لازم برای درمان پس از کاشت مو و وسعت ناحیه ی کاشته شده در هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ریش و سبیل تاثیر گذار هستند .

در کلینیک زیبایی کیمیا کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به ورش FIT و کاشت مو به روش ترکیبی انجام می شود هم چنین در این کلینیک کاشت ریش و سبیل نیز توسط بهترین دستگاه ها و مجرب ترین پزشکان انجام می شود . شما عزیزان می توانید هر گونه سوال در خصوص کاشت مو و کاشت ریش وسبیل  را با شماره های زیر در میان بگذارید  و از مشاوره رایگان بهره مند شوید .

کاشت مو غرب تهران

پرسخ و پاسخ کاشت مو :

در ذیل به بیان پاسخ برخی از بیماران کلینیک زیبایی کیمیا و سوالات متداولی که در خصوص کاشت مو  بیان شده است می پردازیم :

سلام من می خوام بیام کلینیک زیبایی کیمیا کاشت مو انجام بدم ، می خواستم بدونم هزینه کاشت مو و نحوه محاسبه کاشت مو چه جوری است ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

دوست عزیز هزینه کاشت مو متفاوت است و نمی توان به شکل کلی بیان کرد هزینه کاشت مو چقدر می باشد اما محاسبه قیمت کاشت مو بر اساس تعداد گرافت ها می باشد که این قیمت در هر کلینیک با توجه به تخصص و تبحر پزشک متخصص کاشت مو متفاوت است .

سلام آیا در کلینیک کیمیا علاوه بر کاشت مو ، کاشت ریش وسبیل نیز انجام می شود ؟ من علاقه زیادی به کاشت ریش دارم اما نمی دونم که کاشت ریش انجام می شود یا خیر و اگر انجام می شود نتیجه خوبی خواهد داشت ؟ نگرانی من بابت این هست که ریش های کم پشت و غیرمتراکم دارم ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

دوست گرامی در کلینیک زیبایی کیمیا علاوه بر کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو نیز انجام می شود ، جای نگرانی بابت کاشت ریش نمی باشد زیرا در کلینیک زیبایی کیمیا تیم تخصصی کاشت وجود دارند که با بهترین و به روز ترین تکنیک های روز دنیا کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو را انجام می دهند .

سلام ، ممنون از خدمات خوبی که ارائه می دهید ، من جوانسازی پوست در کلینیک زیبایی کیمیا انجام دادم ، خیلی راضی ام مادرم تزریق بوتاکس انجام دادند خیلی خوب شده صورتشون ضمن تشکر از شما می خواستم بدونم بانوان می تونند کاشت مو انجام بدهند ، آیا کاشت مو سن خاصی داره ؟ حداقل سن کاشت مو ممنون میشم بگید چقدر است ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

سلام خدمت شما دوست گرامی خوشحال هستیم که از امکانات وخدمات کلینیک زیبایی کیمیا در خصوص جوانسازی پوست و تزریق بوتاکس راضی بوده اید ، بله کاشت مو فقط مختص به آقایان نیست ، کاشت مو را بانوان هم می توانند انجام دهند ، حداقل سنی که کلینیک زیبایی کیمیا توصیه می کند جهت کاشت مو انجام شود سن 21 سال می باشد .

سلام ، من از دو طرف جلو سرم دچار کم پشتی شده ام ، آیا کاشت مو در این نواحی انجام می شود ؟ 

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

سلام بله دوست عزیز در دو طرف جلو سر کاشت مو انجام می شود ، در کلینیک زیبایی کیمیا در تمامی نواحی که موهای  سر و یا ابروها دچار کم پشتی شده اند می توان کاشت مو را انجام داد .

سلام من از خدمات کیمیا مانند لیزر موهای زائد ، تزریق بوتاکس راضی بودم الان می خوام برای انجام کاشت ابرو وقت بگیرم میشه هزینه کاشت ابرو بفرمایید ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

دوست عزیز بسیار خرسند هستیم که از خدمات کلینیک زیبایی کیمیا خرسند بوده اید ، هزینه کاشت ابرو برای اشخاص با توجه به میزان ریزش متفاوت است جهت مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید .3-44978001

باعرض سلام ، من نگران این هستم که پس از کاشت مو ، موها مجددا یزش کند ، آیا این امر اتفاق می افتد ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

سلام ، دوست عزیز موهای که کاشت می شوند به دلیل اینکه از موهای بدن خود شخص گرفته شده اند طبیعی بوده و امکان ریزش ندارند. کاشت موی طبیعی علاوه بر داشتن ظاهر کاملا طبیعی ریزش مو ندارد .

سلام ، خسته نباشید ، من مدتی دچار ریزش مو شده ام قبل از اینکه به شکل کامل طاس شوم می توانم از روش کاشت مو استفاده کنم و پیوند موی طبیعی را انجام دهم ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

سلام دوست گرامی بله شما می توانید قبل از اینکه تمامی موهای سر شما ریزش پیدا کند کاشت مو را انجام دهید . اما باید قبل از کاشت مو با مشورت پزشک و مصرف داروهای که پزشک تجویز نموده است روند ریزش مو را متوقف سپس کاشت موی طبیعی را انجام دهید .

سلام من خیلی علاقمند به کاشت مو طبیعی هستم ، چون موهای سرم به طور کامل ریزش پیدا کرده ، آیا من می تونم کاشت موی طبیعی را با توجه به کم پشتی وسیعی که در موهای سرم اتفاق افتاده است انجام دهم ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

سلام – بله دوست عزیز با به کار گیری روش های نوین و جدیدی که کلینیک زیبایی در کاشت مو انجام می دهد شما و تمامی اشخاصی که کم پشتی وسیعی در موهای سر دارند کاشت مو را انجام دهند .

بهترین زمان کاشت مو چه زمانی می باشد ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

پزشکان و متخصصان زیبایی کیمیا بهترین زمان کاشت موی طبیعی را بالای 24 سال می دانند .

آیا کلینیک زیبایی کیمیا فقط کاشت مو را انجام می دهد خدمات دیگه ای ندارید ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

خیر_ فقط کاشت مو را انجام نمی دهیم ، لیزر موهای زائد ، جوانسازی پوست ، رفع ترک های پوستی (استریا) ، درمان جای زخم ، تزریق چربی ، جوانسازی واژن ، پی آر پی ، میکرونیدلینگ و زیبایی بینی بدون جراحی و… را کلینیک زیبایی کیمیا انجام می دهد

.

سلام خسته نباشید ، من اول از همه از شما بابت کاشتی موی که برام انجام دادید تشکر می کنم ، خیلی راضی هستم ، حالا می خوام بدونم مصرف برخی از قرص ها نظیر سیستین ب 6 در کیفیت بهتر موهای که برام کاشته اید تاثیر دارد یا خیر ؟

پاسخ کلینیک زیبایی کیمیا :

سلام ، بسیار خرسندیم که از کاشت مو راضی بوده اید ، قرص سیستین ب 6 تقویت کننده است و مصرف آن بی تاثیر نمی باشد اما توصیه می شود حتما با پزشک خود مشورت نموده سپس به مصرف این قرص بپردازید .

تراکم کاشت مو چیست ؟

در کاشت مو و کاشت ابرو، مقدار موی مورد نیاز به عواملی مثل میزان بانک موی خود بیمار و مقدار مویی که دارد در وهله اول و بعد از آن به میزان نیاز بیمار یا به مفدار طاسی فرد بستگی دارد. اینکه از پزشک کلینیک زیبایی کیمیا پرسیده می شود که چه مقدار مو لازم است باید به این دو موضوع توجه شود.

پس تراکم مو به میزان موی شما و مقدار طاسی شما بستگی دارد. علاوه بر این به سلیقه شما که چه میزان دوست دارید پر مو باشید بستگی دارد.

منظور از تراکم ، تعداد موی کاشته شده در واحد سطح می باشد.در نژاد ایرانی موهای پشت سر حدود 120 تار مو در سانتیمتر مربع می باشد که تراکم متوسطی می باشد، اما از نظر کاشت مو رسیدن به این تراکم غیر ممکن و غیر منطقی می باشد.

در اکثر مواقع مقدار مویی که بانک موی بیمار به جراح کاشت مو میدهد بسیار کمتر ازمقداری است که مورد نیاز است. بنابراین ما همیشه کمبود مو داریم و مجبور هستیم این کمبود را با فدا کردن مناطقی از سر جبران کنیم ، به عبارتی فعلا در جلسه اول مقداری از مساحت طاسی ترمیم شود ومقداری از سر کاشت نشود (پروتکل اول )، یا تمام سر کاشت شود و تراکم پایین ایجاد شود.

تراکم کاشت مو

جراح کاشت مو می بایست معادله سه مجهولی بانک مو+سطح طاسی+سلیقه و توقع بیماررا بخوبی درک و حل کند تا نتیجه قابل قبولی ارائه دهد، در اکثر مواقع ما بیشتر موها را درقسمت جلوی سر میگذاریم و حداکثر تراکم را در جلوی سر ایجاد میکنیم وباقی مو را در قسمت های وسط و پشت سر استفاده می کنیم که بالطبع تراکم بالایی نخواهیم داشت.

بنابراین در افرادی که بانک موی ضعیفی دارند:تراکم بالا،کاشت تمام سر،سر پر پشت و… کلماتی غیرمنطقی وغیر قابل دسترس می باشد.

مسئله دوم مشکلات تکنیکی کاشت مو می باشد که رسیدن به تراکم های بالا راغیر ممکن می سازد.به عبارتی در افرادی که سطح طاسی کم است و بانک مو قوی است وما مشکلی از نظر تعداد مو نداریم،سطح پذیرش پوست سر تعیین کننده تراکم می باشد.در بهترین حالات تعداد گرافت های کاشته شده در جلوی سر نمی بایست از 45 گرافت در هر سانتیمتر مربع بیشتر باشد و اگر متوسط گرافت های جلوی سر را 1.5 تار موفرض کنیم حداکثر تعداد تار مو در جلوی سر حدودا 60 تار مودر سانتیمتر مربع میباشد یعنی نصف تراکم موهای طبیعی که این تراکم قابل قبول می باشد،اما اندکی به کم پشتی می زند.

اگر تعدادبیشتری مو در این سطح کاشته شود خطر سیاه شدن پوست سر(نکروز پوست ) و از بین رفتن پوست منطقه کاشت وجود دارد و نه تنها موهای کاشته شده در نمی آید ، بلکه آسیب های جبران ناپذیری به بیمار وارد می شود .

بنابراین دو اصل کلی را در نظر داشته باشید:

1- اکثرا مقدار مویی که شما به ما می دهید کمتر از مقدار مویی است که لازم دارید بنابراین تراکم بالا بی معنی است.

2- حتی اگر مقدار موی زیادی هم به ما بدهید به دلیل مشکلات تکنیکی ایجاد تراکم های بالا(معادل موی طبیعی) غیر ممکن می باشد.

پس همیشه موی کاشته شده در جلسه اول کاشت مو خود را کم پشت نشان می دهد. اما این امکان وجود دارد در سال های آینده و در جلسات بعدی کاشت مقدار دیگری مو به بعضی از مناطق کاشته شده اضافه کرده و تراکم را بالاتر رساند و حتی به تراکم 100 تار مو در هر سانتیمتر مربع رساند .

کاشت-مو

طراحی خط مو

یکی ازمهمترین مراحل کاشت موی طبیعی طراحی خط موی جلوی سر می باشد تا نتیجه کاشت کاملا طبیعی باشد و حالت مصنوعی در جلوی سر بیمار ایجاد نشود.

طراحی خط موی مناسب تلفیقی از هنر وتجربه وعلم میباشد تا زیباترین کاشت مو حاصل شود. برای طراحی خط مو میبایست به سطح طاسی، بانک موی بیمار، توقع بیمار، سن بیمار، فرهنگ بیمار، ومسائل بسیار دیگری توجه داشت تا مناسبترین نتیجه ایجاد شود.

از نظر علمی فرمول لئوناردو داوینچی اعداد و ارقام خام را در اختیار جراح میگذارد .اما بر اساس مقدار بانک مو معمولا لازم است خط مو بالاتر طراحی شود. اکثرا لازم است شقیقه ها باز گذاشته شود وپر نشود ،نامنظمی های خاص در خط مو ایجاد شود تا حالت مصنوعی و یک خط صاف یا دایره وار ایجاد نشود. معمولا لازم نیست که دو طرف قرینه باشد وبایستی بر اساس ریزش دو طرف که تفاوت دارد خط مو نیز در دو طرف اندکی متفاوت باشد. وبر اساس نژاد و فرهنگ بیمار خط مو ها تفاوتهای مختصری دارند.و در نهایت شکل جمجمه و صورت بیمار نیز تعین کننده طراحی خط موی زیبا می باشد.

جراح میبایست با داشتن اطلاعات بالا خط موئی طراحی و ایجاد کند که پس از رشد موها ، حالت کاملا طبیعی در سر بیمار احساس شود وعمل جراحی کاشت مو در فرد دیده یا احساس نشود.

دستگاه مناسب برای کاشت مو :

کاشت مو موثرترین راهبرد برای تامین بخش های فاقد تار مو در سر و ابرو است چنین راهکار و روشی ممکن ات همانند سایر درمان ها عوارض و ناراحتی هایی برای بیمار به همراه آورد . برای کاستن از احتمال بروز این عوارض و جلوگیری از پیدایش آنها اولین کار انتخاب جراح با تجربه و کلینیک زیبایی مجهز است تا با تبحر جراح و تیم جراحی وی عمل کاشت مو با موفقیت انجام شده و هیچ گونه خطری فرد را تهدید نکند. طی این روش درمانی زیبایی ، تارهای مویی معمولا از نواحی متراکم برداشته شده و در جایگاه های نیازمند پیوند کشت می شود که با گذشت زمان مشخصی از تاریخ جراحی به مرور رشد کرده و جذابیت و زیبایی را برای فرد به ارمغان می آورند برای انجام کاشت مو دستگاه های متفاوتی در کشورمان استفاده می شوند که در ادامه مناسب ترین آنها را بررسی می کنیم :

برخی از کلینیک های زیبایی یا مراکز کاشت مو از دستگاه های مناسب این کار برخوردار نبوده و علاوه بر پیشرفته نبودن امکانات ، خطراتی را برای بیمار ایجاد می نمایند چرا که روش های قدیمی کاشت و پیوند مو با دستگاه های مستعمل اثربخشی کمی دارد و علاوه بر اتلاف زمان و هزینه بیمار ، او را از انجام این جراحی ها دلسرد می کند. در چنین مکان هایی معمولا از هولدر های دستی برای برداشت تار مو  کمک گرفته شده و از آثار آزاردهنده آن می توان به باقی ماندن جای جراحت و زخم اشاره کرد. همچنین دستگاه های قدیمی و مستعمل کاشت مو موجب تراکم کم ، ریزش تارهای مویی و از بین رفتن فولیکول های زنده می شود . کلینیک زیبایی کیمیا در بخش کاشت مو دارای پرسنل حرفه ای ، توانمند ، با تجربه و متخصص است که ضمن به کار گیری از دستگاه های تخصصی و پیشرفته کاشت شرایط آسایش بخش و راحتی را برای بیمار ایجاد می کند . در این کلینیک ضمن بهره مندی از دستگاه های نوین و تمام اتوماتیک ، نتایج موثری از روش های درمانی کاشت مو خواهید گرفت .

هزینه کاشت مو

برای مثال در روش SUT کاشت مو دستگاه های مخصوص این روش توان ایجاد تراکم و انبوهی بالایی را داشته و باید گفت که 15000 تار مو را در یک جلسه پیوند می دهد که به این ترتیب رضایت حداکثری بیمار را به همراه می آورد از مزایای این روش می توان به تشکیل حالت طبیعی برای سر و ابرو اشاره نمود . در سال های گذشته تبلیغات فراوانی در مورد روش های نوین کاشت مو در مراکز درمانی انجام شده است که این مراکز اکثرا از لوازم و تجهیزات مناسب و استاندارد برخوردار نیستند که به غیر از بروز ایرادات و عوارض نامناسب ، موجب از دست رفتن اعتماد بیمار به روش های زیبایی شده و فرد را از درمان کاشت مو دلسرد می کند. کسانی که داوطلب جراحی کاشت مو هستند لازم است در آغاز امر مرکز و کلینیک معتبر و تخصص را شناسایی کنند و سوابق درمان او را بررسی نمایند.

توصیه کلینیک زیبایی کیمیا :

در کشورمان بیشتر مراکزی که ادعای ارائه خدمات کاشت مو را دارند ، فاقد امکانات پیشرفته و دستگاه های تخصصی برای انجام این عمل هستند و درمان کاشت مو را به شکل سنتی و پیش و پا افتاده انجام می دهند . برخی از این مراکز فقط با هولدر های دستی فولیکول ها را استخراج کرده و مورد استفاده قرار می دهند . حتی نحوه کاشت و جایگذاری تارهای مویی نیز نا به جا و غلط است به همین ترتیب ایراداتی ایجاد می شود که در اکثر مواقع جبران ناپذیر است . این اقدامات را عموما تکنسین هایی ترتیب می دهند که تنها تجربه کار کاشت مو را داشته اند . به همین دلیل برخی از بیماران از جراحی نتیجه ای نگرفته و علاوه بر بی نصیب ماندن از روش های سنتی کاشت مو ، عوارضی نیز تهدیدشان می کند . از این رو بسیاری از اشخاص از اقدامات کاشت مو دلسرد شده و دیگر به سراغ درمان پیوند مو نمی روند . اما باید گفت که تمامی درمان های کاشت مو این چنین نیست و در کلینیک های معتبر از جمله کلینیک زیبایی کیمیا ، دستگاه ها و امکانات پیشرفته ، خطای جراحی را به صفر رسانده و علاوه بر تکنسین های کارآزموده ، پزشک متخصص نیز در این جراحی و تکنیک بیمار را یاری می کند تا نتیجه مناسب و ایده آل بدون هیچ نوع آسیب یا عارضه ای حاصل شود . نکات بسیار گسترده و متعددی برای این روش درمانی لازم است در نظر گرفته شود تا کاشت موی طبیعی و ظاهری جذاب را به فرد ببخشیم . علاوه بر خلق ظاهر طبیعی و رسیدن به تراکم دلخواه حفظ مسائل بهداشتی و تخصصی بسیار حیاتی و مهم است . برداشت نامناسب و غیر اصولی از بانک موی بیمار موجب آسیب رسیدن به ساختار سر می شود .

سیر بعد از عمل

مراجعین محترم کلینیک زیبایی کیمیا کاشت مو همیشه از سیر بعد عمل نگران هستند وسوالات متعددی در این مورد دارند،موارد مهم را به صورت خلاصه در چند زمینه توضیح می دهم:

الف – عمل کاشت مو عمل جراحی سر پائی با بیحسی موضعی می باشد ، در آخرعمل بیمار کاملا هوشیار است و با پای خودش از کلینیک خارج می شود.( رانندگی ممنوع است! ) سر بیمار پانسمان شده است .فردای روز عمل را در منزل استراحت میکند و روز بعد جهت باز کردن پانسمان به کلینیک مراجعه می کند پانسمان سر باز می شود سر بیمار با آب شهری شستشو داده می شود و بیمار بدون پانسمان در منطقه کاشت از کلینیک خارج می شود و ویزیت بعدی 10 روز آینده ، جهت کشیدن بخیه ها مراجعه می کند.

ب – حال عمومی بیمار از روز بعد از عمل کاملا خوب است و می تواند سر کار حاضر شود (ما یک روز استراحت را توصیه میکنیم ) در تکنیک مورد استفاده ما سر و صورت و چشم های بیمار ورم و کبودی ندارد و بیمار هیچ مشکلی از نظر قیافه بعد از عمل ندارد.

ج – زخمهای جلو و پشت سروقتی پانسمان برداشته شد به سرعت از قرمز به سیاه تغییر رنگ می دهند و نمای موهای کاشته شده نه تنها نمای ناراحت کننده ای نیست بلکه بعلت سیاهی بیش از حد (زخم ها+موها) ماه عسل بیمار کاشت مو می باشد ودر روزهای آینده با ریختن زخمها و دلمه ها تراکم واقعی موهای کاشته شده مشخص می شود.

د – موهای کاشته شده از روز بعد از عمل رشد دارند ، به مدت یک ماه رشد دارند و حدودا یک سانتی متر بلندتر می شوند سپس دچار شوک و ریزش موقتی می شوند و حدود 5/1 ماه بعد از عمل اکثر موها ریخته اند! البته ریشه ها زنده می باشند و از ماه دوم موهای جدید ظاهر میشوند که این موها در ابتدا کرکی و کم پشت هستند و به مرور تراکم و ضخامت ایجاد میشود وپس از 6 تا 12 ماه نتیجه نهایی کاشت مو ظاهر می شود.

کاشت-مو

پیام سلامتی کلینیک کیمیا :

سیگار و نوشیدن های که حاوی کافئین می باشند روند بهبودی کاشت مو را به تاخیر می اندازند ،بنابراین توصیه می شود که مصرف سیگار و نوشیدنهای کافئین دار را تا چند ماه پس از کاشت مو ترک نمایند .

جهت رشد مو تغذیه مناسب بسیار کمک کننده است بنابراین ویتامین آ (A)و میوه ها و سبزیجات تازه در این زمینه کمک شایانی به بیماران می کند ، هم چنین مواد پروتئین دار نظیر ماست ، سویا، تخم مرغ و حبوبات کمک شایانی به بیماران می کند .

شما عزیزان می توانید جهت مشاوره رایگان در خصوص کاشت مو با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید علاوه بر مشاوره رایگان ، اطلاعات بیشتری در خصوص کاشت مو کسب نمایید .

ریزش مو

ریزش مو بر خلاف تصور بسیاری از افراد یک بیماری مخصوص آقایان نمی باشد و در برخی جوامع گاه تا چهل درصد خانمها مبتلا به ریزش موی آشکار هستند! در این پست مطالبی در مورد علل شایع ریزش مو در خانمها و نیز روشهای پیشگیری و درمان این مشکل بسیار ناخوشایند در خانم ها برای شما بیان می کنم. اختلالات هورمونی یکی ا ز دلایل ریزش مو در خانم ها می باشند. یکی از مهمترین علل اختلالات هورمونی بیماری های غده تیرویید می باشد که منجر به کم کاری و یا پرکاری این غده و کاهش یا افزایش هورمون تیرویید می گردد. شاید شما هم نام سندرم تخمدان پلی کیستیک را شنیده باشید. در این بیماری سطح هورمونهای مردانه در خانمها افزایش می یابد. اگر چه اغلب افراد مبتلا به این بیماری با افزایش مو در صورت و سایر نقاط بدن مواجه می شوند، اما موی سر در این بیماری بسیار نازک می گردد. اگر چه بسیاری از خانم ها در دوران بارداری خود موهایی پر پشت تر را تجربه می کنند اما باید گفت پس از تولد نوزاد به دلیل بازگشت سطح هورمونها به دوران قبل از بارداری موها هم به شکل دوران قبل از بارداری بر خواهند گشت. قرص های ضد بارداری بر خلاف باور عمومی نه تنها باعث افزایش رشد موها نمی شوند بلکه ریزش مو را نیز به همراه خواهند داشت. این موضوع خصوصا در افرادی که دارای سابقه فامیلی ریزش مو هستند باید جدیتر تلقی گردد. برخی داروها مثل داروهای مورد استفاده در درمان بدخیمی ها (شیمی درمانی) و حتی داروهای رقیق کننده خون که در فشار خون یا بیماری های قلبی مورد استفاده قرار می گیرند نیز از علل ریزش مو در خانمها هستند.

کاشت موی طبیعی

درمان قطعی ریزش مو با استفاده از PRP ممکن است

پی آر پی روش نوینی است که هزینه‌های عمل آن با کیت‌های استاندارد در حدود 20 درصد هزینه‌های عمل کاشت مو است و جالب اینکه با وجود این صرفه اقتصادی چشمگیر از عوارض بسیار کمتری در قیاس با روش کاشت مو برخوردار است.

ریزش مو و طاسی مشکلی است که سال‌های سال است مردان و حتی زنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کلاه گیس‌های مختلف، کاشت مو، پیوند مو، استفاده از محصول‌های ریزش مو و قرص و داروها و در نهایت روش PRP مسیر تحولی است که مردان و زنان کم مو و بی مو طی کرده‌اند تا بلکه بتوانند طاسی سر خود را پنهان کرده و زیبایی خود را بیابند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان ریزش مو با پی آر پی کلیک کنید.

اقدامات لازم برای پرپشت کردن موها :

اکثر اشخاص خواهان موهای پر پشت و خوش حالت می باشند ، در اغلب موارد اشخاصی که دارای ریزش مو هستند نسبت به خوش حالتی و ریزش مو خود حساسیت بیشتری دارند ، بهتر است هر چه سریع تر شخص برای نازکی و کم پشتی موها اقدام نمود زیرا اگر درمان کاشت مو سریعا انجام نشود منجربه کاشت مو می شود .

حتما قبل از کاشت موی طبیعی اقدامات لازم برای حفاظت موها انجام شود ، این امر سبب می شود که موها دیگر نازک و کم پشت نباشند .

می توان از ماسک ها و کرم های مخصوص کاشت مو استفاده نمود تا تقویت هر چه بهتر موها انجام شود.

تقویت مو با حنا

اگر می‌خواهید موهای سالم و مستحکم داشته باشید و به دنبال یک راه مطمئن و طبیعی می‌گردید، وقت آن است که با حنا آشنا شوید. پودر حنا از برگ‌های فرآوری شده بوته حنا به دست می‌آید.

حنا به عنوان نرم کننده موی سر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ نرم کننده ای کاملا طبیعی و بدون مواد شیمیایی ، حنا از گره خوردن و درهم و برهمی‌موها جلوگیری می‌کند، حنای خالص هیچ نوع عوارض جانبی ندارد.

این مساله در مقایسه با سایر رنگ کننده‌های مو کاملا مشهود است. حنا از شوره سر جلوگیری می‌کند افراد معمولی، نسبت به حنا حساسیت ندارند و معمولا فقط آنهایی که دچار کمبود گلوکز۶دی هیدروژنیت فسفات هستند به حنا حساسیت دارند.

* از نازک شدن موها نیز پیشگیری میکند.

* برگ‌های این گیاه خنک و تقویت کننده مو و پوست است.

* برای درمان ریزش مو، برگ‌های حنا را با روغن خردل بجوشانید و به طور مرتب به موها بمالید.

* مخلوطی از پودر حنا، آب و آب لیمو را به موها بمالید و پس از یک ساعت موها را بشویید. این کار باعث براق شدن مو می‌شود.

* حنا علاوه بر براق کردن مو باعث رفع شوره سر نیز می‌شود.

*ترکیب حنا با روغن زیتون و مالیدن آن روی موها، موجب رشد مجدد موهای ریخته می‌شود.

توجه داشته باشید:

حنا نمی‌تواند مو را روشن‌تر کند. به علاوه، روی موهای تیره رنگ قرمز یا سایه متمایل به قرمزی ایجاد می‌‌کند. استفاده از حنا روی موهای مشکی یا قهوه‌ای سوخته، مو را به رنگ قهوه‌ای روشن یا مشکی بور در می‌آورد که سایه متمایل به قرمزی نیز در زیر نور آفتاب مشاهده می‌شود.

موهای بلوند با استفاده از حنا به رنگ قرمز طبیعی در می‌آیند و اگر روی موهای قرمز رنگ (حنایی رنگ) استفاده شود، رنگ قرمز مو را پررنگ‌تر و قرمز‌تر می‌کند.

حنا موهای قهوه‌ای را بسته به تیرگی و روشنی از یک قرمز طبیعی تا روشن یا قهوه‌ای متوسط تغییر رنگ می‌دهد. اگر حنا روی موهای سفید استفاده شود، مو را به رنگ نارنجی، قرمز طبیعی یا قرمز پر رنگ در می‌آورد.

** حنا + مقداری قهوه و زرده تخم مرغ اضافه کنید چون قرمزی رنگ حنا رو میگیرد و به مدت ۲ ساعت روی پوستتون بزارید . موهاتون رو صاف کنید با شانه دم باریک موهاتونو تقسیم کنید و بین موهاتون مخلوط را بزنید و بعد موهاتون را جمع کنید و یک پلاستیک بکشید تا ۲ ساعت صبر کنید و بعد با شامپو آرام موهای خود را بشویید.

** ۱پیمانه حنا+۲پ قهوه+۱پ ماست شیرین+۱ لیوان دم کرده بابونه+۱ زرده تخم مرغ رو مخلوط کنید و ۲ ساعت روی موها بگذارید . جهت تقویت و نرمی‌موها.

توجه : بعد از شستن موهایتان ، حنا در میان موها باقی می‌ماند اصلا موها را در هنگام خیسی تکان ندهید زیرا مو بسیار شکننده میباشد صبر کنید تا موهایتان کامل خشک شود و بعد موها را آرام تکان دهید تا حنا به راحتی بریزد.

آسیب های مو : مو خوره

مو خوره با نام علمی تریکوپتیلوزین (Trichptylosis) مشکل شایعی در موها می باشد. در این بیماری، قسمت انتهایی ساقه مو به دلایل مختلف شکافته شده و به دو قسمت یا بیشتر تقسیم می شود، سپس شکافتگی به طرف ریشه پیشرفت می کند و باعث شکستن و خرد شدن ساقه مو می شود.

علل مو خوره

در ایجاد موخوره عوامل درونی و بیرونی دخیل هستند.

مهمترین عامل ان عوامل بیرونی یا دستکاری های فیزیکی و شیمیایی در ساختار مو مانند استفاده از اکسیدانها است که با تخریب ساختار مو سبب ایجاد موخوره میشوند. اکسیدانهای رنگ مو یا دکلره با تخریب پیوند های مو، باز کردن فلس و نفوذ به رنگدانه ها سبب رنگبری میشوند. این فرایند به شدت سبب تخریب ساختار مو و موخوره میشود

اتوی کردن طولانی مو بدلیل گرمای زیاد سبب حذف لایه چربی محافظ مو شده و با اسیب زدن به ساختار مو سبب ضعیف شدن مو و موخوره میشود.

شانه زدن سخت و خشن سبب آسیب فیزیکی مو و تخریب ساختار آن بخصوص قسمت های انتهایی میشود که میتواند سبب موخوره شود

استافده از شامپوهای قوی و خشن با مواد اولیه و فرمول نامناسب یکی دیگر از علل ایجاد موخوره می باشد.

سشوار زدن طولانی مدت مو از فاصله نزدیک میتواند سبب حذف لایه محافظ مو و تخریب آن شود که منجر به موخوره میشود

احتمال ایجاد موخوره در موهای خشک به دلیل عدم وجود لایه چرب محافظ مو، از دست دادن رطوبت و آسیبهای محیطی بالا است

سن مناسب برای کاشت مو :

سوال متداولی که در رابطه با عمل کاشت مو پرسیده می شود اینست که سن مناسب برای کاشت مو چه سنی است ؟ در پاسخ باید این مطلب را از دید منطقی و علمی بررسی کرد . به این معنا که برای کاشتن تارهای مویی ، هنگامی که موهای ریخته شده فرد دیگر رشد نکنند و جایگاه آنها خالی بماند ، انجام عمل کاشت مو صادر می شود . گاه برخی افراد به دلیل تغذیه ، درمان های خاص ، مصرف دارو و عوامل محیطی دچار ریزش مو می شوند که پس از بهبودی اوضاع درونی و بیرونی ، موها مجدد رشد می کنند برای این افراد در دوره ریزش مو نمی توان کاشت مو را انجام داد . ولی کسانی که ریزش موهایشان ثابت مانده و دیگر از درون پوست تاری به جای موی ریخته شده رشد نمی کند ، لازم است از مزایای جراحی کاشت موی طبیعی بهره بگیرند . به این ترتیب سن ملاک نیست . خصوصا در روش کاشت موی fut دیگر محدودیتی در رابطه با سن وجود ندارد . طاسی و ریزش مو عموما در سنین بعد از جوانی رخ می دهد ولی کسانی که به دلیل سوختگی با بیماری درگیر طاسی شده اند می تواند از این تکنیک برای افزایش جذابیت ظاهری کمک بگیرند .

ترمیم مو

ترمیم مو راه حلی مناسب برای رفع کم پشتی و طاسی سر است در این راهکار نیازی به عمل جراحی و بخیه نبوده و سوراخ های برداشت گرافت در سر ایجاد نمی شوند . این روش عوارض احتمالی کاشت مو را ندارد و در برخی موارد پاسخگوی نیاز بیمارن است . البته لازم به ذکر است که تمام افراد درگیر با طاسی سر نمی توانند از این روش بهره بگیرند و انتخاب این درمان به عهده پزشک متخصص پوست ، مو و زیبایی است .

برای اطلاع از معایب و روش های ترمیم مو کلیک کنید