/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | لیپوماتیک |عمل لیپوماتیک | لیپوماتیک بازوها
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

لیپوماتیک

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک یکی از پیشرقت های اخیر در زمینه جراحی لیپوساکشن است که از شایع ترین تکنیک های تخلیه چربی و پیکرتراشی در دنیای پزشکی زیبایی است .

لیپوساکشن با امواج اینفراسونیک یا لیپومتیک Lipomatic
در راستای معرفی سیستم های غیرتهاجمی لاغری از جمله سیستم های رادیوفرکوئنسی (Radio Frequency) ،کویتیشن (Cavitation)  ، سیستم های تهاجمی تخلیه چربی دارای اثر بخشی سریع و کارآمدی هستند .
در سالهای اخیر با منسوخ شدن روش های تهاجمی بدلیل عوارض و ضایعات پس از عمل (تورم ، کبودی ، ناهمواری سطح و… )، پزشکان بسیاری به انجام تخلیه چربی و پیکرتراشی با روش اینفراسونیک – لیپومتیک (Lipomatic) که نتایج بسیار خوبی را بدون عارضه به همراه داشته است ، رو آورده اند .
تکنیک اینفراسونیک ، مدرنترین تکنیک در زمینه تخلیه چربی است که به نام های متفاوتی از جمله لیپوپلاستی با فرکانس پائین ، لیپوساکشن با استفاده از هندپیس پنوماتیک یا لیپوساکشن به روش MicroAir  نیز معروف است .
این تکنیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می باشد . بدین ترتیب که ابتدا در موضع تحت عمل لیپوماتیک محلولی شامل سرم فیزیولوژیک 9/0% ، لیدوکائین بدون آدرنالین و بی کربنات سدیم تزریق می شود. محلول Tumescent که توسط کانولا اینفیلتراسیون بطور یکنواخت و اتوماتیک توسط دستگاه درون بافت چربی پخش می شود ، سبب ایجاد تورم و بی حسی موضعی میگردد . امواج اینفراسونیک سبب لیز چربی و تبدیل آنها به ذرات چربی شده که همزمان تخلیه می شود .
مهمترین ویژگی این تکنیک استفاده از فرکانس هایایین ارتعاشی می باشد که این خاصیت مزایای متعددی از جمله خونریزی کمتر ، بهبود سریع تر ، دوران نفاهت کوتاه تر ، نتایج موثرتر درمانی و مهم تر از همه جلوگیری از سوختگی پوست را شامل می شود .

فواید استفاده از سیستم لیپوماتیک

•    امولسیفه کردن بهتر چربی ها
•    درمان راحت تر نواحی که برداشت چربی از آنها دشوار است
•    سهولت رفع چربی های سطحی
•    خستگی کمتر جراح
•    ایمنی بالا و کاهش درد
•    عدم پارگی عروق و در نتیجه عدم ریسک امبولی
•    کبودی ، ادم و خونریزی کمتر
•    عدم ایجاد نکروز
•    جمع شدن بهتر پوست (بدلیل کلاژن سازی بهتر)
•    دوره کوتاه تر استفاده از گن
•    ریکاوری کوتاه تر و عدم نیاز به دوره نقاهت

لیپوماتیک راز لاغری صورت

لیپوماتیک که یک تحول در عصر امروز است زیبایی و تناسب اندام را برای افراد چاقی که از چربی های موضعی رنج می برند به ارمغان آورده است .

به کمک لیپوماتیک می توان در طول تنها یک جلسه میزان قابل توجهی از چربی های بدن را کاهش داد و باعث فرم دهی و پیکر تراشی آن شد.

لیپوماتیک حتی حساس ترین مناطق بدن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و البته یکی از مواردی که می توان از آن استفاده کرد ، استفاده از لیپوماتیک در لاغری صورت است .

لیپوماتیک از یک میله ی فلزی بسیار نازک برای این کار استفاده می کند ، میله ی فلزی که کانولا نام دارد، بعد از بی حسی موضعی غبغب از طریق یک شکاف بسیار نازک و کوچک وارد سلول های چربی می شود و با خورد کردن چربی های این ناحیه به صورت کاملا فیزیکی از طریق مکش آن ها را بیرون می کشد.

لیپوماتیک غبغب

چاقی صورت علاوه بر بالا بردن سن فرد باعث می شود تا شما زیبایی و جذابیت خود را نیز از دست بدهید، بسیاری از مردان و زنانی که از چاقی صورت رنج می برند  تمایل به ورزش هایی دارند که این ناحیه را فاقد از چربی بنماید .

داشتن صورت های باریک و استخوانی زیبا است و البته داشتن غبغب می تواند چهره ی شما را تحت تاثیر قرار بدهد .

این عارضه ممکن است در افرادی که دارای چاقی بدنی نیستند نیز دیده شود و البته در این موارد نمی توان دارو و یا رژیم خاصی برای این ناحیه در نظر گرفت .

لیپوماتیک بازوها

اشخاصی که دارای بازوهای بزرگ و افتاده می باشند بهترین کاندیدای جراحی لیپوماتیک هستند ، انجام جراحی لیپوماتیک بازو بسیار رایج شده است ، انجام این جراحی توسط پزشک جراحی زیبایی انجام پذیر است و اگر شخص به جای مراجعه به مراکز نامعتبر به پزشک جراحی زیبایی مراجعه نماید هیچ گونه عوارض و خطری شامل وی نمی شود ، بلکه از نتیجه کار پس از انجام عمل لیپوماتیک بسیار خرسند می شود .
در عمل لیپوماتیک بازو چربی این ناحیه تخلیه و تا حد ممکن پوست کشیده شده ، در واقع هم چربی ها تخلیه شده و هم لیفت پوست بازو صورت می گیرد .
از نکات مثبت لیپوماتیک به تزریق چربی استخراج شده اشاره کرد ، پس از تخلیه چربی ها به دلیل اینکه در این روش آسیبی به چربی ها وارد نمی شود می توان چربی های استخراج شده را به نواحی مختلف بدن تزریق نمود .
علت اینکه می توان چربی ها را پس از لیپوماتیک تزریق نمود ، نسوزاندن چربی ها است ، زیرا در این روش چربی ها فقط شکسته می شوند بنابراین می توان به نواحی مختلف بدن آنها را انتقال داد .

لیپوماتیک ران

جراحی لیپوماتیک ران بسیار کم خطر بوده و به صورت سرپایی و بدون بیهوشی، از طریق بی حسی موضعی انجام میگیرد همچنین آثار کبودی و ورم آن بسیار کم است .
این جراحی نیازی به برش و بخیه ندارد و تنها با ایجاد شکاف کوچکی در نواحی مشخصی انجام میگیرد. باتوجه به اینکه  عوارض پس از بیهوشی را ندارد و نیازمند بستری نمی باشد، دوره نقاهت کوتاهی بین سه تا هفت روز دارد و فرد 24 ساعت  پس از جراحی می تواند فعالیت روزانه خود را شروع کند.
از مزایای لیپوماتیک ران میتوان به رفع سلولیت و عدم وجود خطر آمبولی اشاره کرد در ضمن این جراحی برخلاف سایر روشها موجب شل شدن پوست نخواهد شد و ماندگاری طولانی تری دارد.

لیپوماتیک پهلوها

اگر برای از بین بردن چربی ها آماده اید ، لیپوماتیک انتخاب درستی است روش انجام جراحی لاغری پهلوها  با استفاده از یک میله ی فلزی بسیار نازک انجام خواهد شد ،  ابتدا جراحی با بی حسی ناحیه مورد نظر آغاز می شود ، بعد از آن یک لوله  نازک فلزی وارد بدن می شود  ،نام این میله کانولا است ، کانولا ساکشن همراه با ارتعاش بسیار سریع را به همراه دارد .

مزایای لیپوماتیک پهلوها

  • کاهش چند سایز در یک جلسه.
  • لاغری موضعی ناحه پهلو بدون بازگشت.
  • جدید ترین متد های جراحی لاغری.
  • فرصوت بودن و کم خطربودن.
  • بدون آسیب بودن نسبت به روش های دیگر.
  • کوتاهی دوره ی نقاهت و بهبودی سریع .
  • بدون نیاز به بیهوشی .
  • بدون عوارض جانبی.
  • سفت و لیفت شدن پوست بعد از جراحی .
  • بدون خطر آمبولی .

سوالات متداول لیپوماتیک

با چه مکانیسمی لیفت پوست پس از تخلیه چربی ها رخ می دهد و تا چه میزان می توان لیفت پوست را انجام داد ؟
امواج اینفراسوند در اثر برخورد با ارتعاشات بهترین محرک جهت بهبود الاستیستی و تحریک کلاژن می باشد ، این تحریک و بهبودی الاسیتستی  پس از جراحی تا 7 ماه ادامه خواهد داشت .
آیا چربی بدست آمده بعد از لیپوماتیک را می توان تزریق کرد ؟
بله ، خوشبختانه در عمل لیپوماتیک به دلیل اینکه  به چربی های استخراج آسیبی وارد نمی شود می توان آنها را پس از تخلیه به نقاط مختلف بدن تزریق نمود ، در نتیجه علاوه بر رفع اضافه وزن به اصلاح نقاط بدن پرداخته شود .
پس از جراحی لیپوماتیک پوشیدن گن تا چند وقت لازم است ؟
کلینیک زیبایی کیمیا به بیماران توصیه می کند پوشیدن گن تنگ را تا سه هفته پس از جراحی ادامه دهند و پس از آن به مدت شش هفته گن کمی شل تر استفاده نمایند .
البته لازم به ذکر است پوشیدن گن پس از جراحی لیپوماتیک به نوع جراحی لیپوماتیک و میزان چربی استخراج شده وابسته است .

چه زمانی می توان به انجام فعالیت بدنی و ورزش پس از لیپوماتیک پرداخته شود ؟
کلینیک زیبایی کیمیا به بیماران توصیه می کند که یک روز پس از لیپوماتیک به ورزش بپردازند ، اما از انجام ورزش های که میزان فشار خون را بالا می برند اجتناب بورزند ، هم چنین انجام فعالیت های سنگین را تا یک هفته پس از لیپوماتیک به تاخیر بیندازند .

پس از جراحی لیپوماتیک شنا کردن مجاز است ؟
خیر ، کلینیک زیبایی کیمیا به بیماران توصیه می کنند که تا بسته نشدن کامل سوراخ ها از رفتن به استخر و سونا پرهیز نمایند .
پس از جراحی ترشح بدن طبیعی است ؟
پس از جراحی لیپوماتیک ممکن است مقداری ترشح همراه با خون از محل جراحی ترشح کند ، این امر عادی است ، توجه به این نکته الزامی است که ترشح خارج شده از بدن به میزان چربی خارج شده از بدن بستگی دارد .
بر روی محل لیپوماتیک شده می توان کمپرس سرد یا گرم استفاده کرد ؟
خیر – کلینیک کیمیا به بیماران توصیه می کند پس از جراحی لیپوماتیک از استفاده کمپرس سرد و گرم استفاده نمایند ، زیرا نیازی به این کار نیست .
اختلال قاعدگی پس از لیپوماتیک رخ می دهد یا خیر ؟
در برخی از اشخاص اختلال در قاعدگی رخ می دهد و این امر عادی است و جای نگرانی برای بیمار وجود ندارد ، پس از گذشت مدتی این اختلال رفع خواهد شد .

لیپوماتیک

 

آیا لیپوماتیک انجام دهیم؟

یکی از سوالاتی که به کررات از پزشکان کلینیک زیبایی کیمیا می پرسیدند این سوال بود که آیا لیپوماتیک انجام دهیم یا خیر؟ در نتیجه پزشکان کلینیک زیبایی کیمیا بر آن شدند که مقاله ای در این زمینه برای دسترسی عمومی آماده کنند و در سایت خود منتشر کنند. این مقاله به کمک عده از پزشکان کلینیک زیبایی کیمیا گرد آوری شده و در اختیار شما قرار گرفته است.

یکی از روش های لاغری که به تازگی بسیار مد شده است روش لیپوماتیک می باشد. برای پاسخ به این سوال که آیا لیپوماتیک انجام دهیم یا خیر ابتدا باید تعریف درستی از چاقی و اضافه وزن داشته باشیم. برای اینکه بفهمیم چاقی یا اضافه وزن داریم در ادامه به شرح آن می ردازیم.

 

چاقی چیست؟

برای اینکه بدانیم اضافه وزن داریم باید تعریف درستی از آن داشته باشیم. برای فهمیدن این موضوع باید نسبت قد و وزن و سن افراد مورد سنجش قرار گیرد. و مقدار اضافی این نسبت را اضافه وزن می گوییم. اضافه وزن و چاقی پنجمین علت مرگ و میر جهانی است. حداقل 2.8 میلیون بزرگسال در هر سال در اثر یک نتیجه ای از اضافه وزن یا چاق بودن می میرند. 44 درصد در اثر بیماری دیابت، 23 درصد بیماری های ایسکمیک قلب و بین 7٪ و 41٪ سرطان های خاص با اضافه وزن و چاقی مرتبط هستند. بیش از 30 میلیون کودک دارای اضافه وزن در کشورهای در حال توسعه و 10 میلیون نفر در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنند.

لیپوماتیک

 

چاقی

در حال حاضر عوامل خطرساز قلبی عروقی در جوانان مبتلا به اضافه وزن و چاق بدتر شده و شواهد اولیه آترواسکلروز آشکار با اختلال عملکرد اندوتلیال و افزایش کلسیم عروق کرونر در درصد بالایی از جوانان مبتلا به اضافه وزن وجود دارد. مشکلات روانی اجتماعی متعددی در میان جوانان دارای اضافه وزن و چاق افزایش یافته است علت اصلی چاقی و اضافه وزن عدم تعادل انرژی بین کالری مصرف شده و کالری خورده شده است. چربی بالا در غذاهای پر انرژی سبب افزایش کالری دریافتی می شود. شیوع عدم فعالیت بدنی و کم تحرکی در اثر ( اشکال در کار کردن، تغییر شیوه های حمل و نقل و افزایش شهرنشینی )، تغییر در رژیم غذایی و الگوهای فعالیت فیزیکی اغلب ناشی از تغییرات زیست محیطی و اجتماعی و نبودن سیاست های حمایتی در بخش هایی مانند ( بهداشت، کشاورزی، حمل و نقل، برنامه ریزی شهری، محیط زیست، پردازش مواد غذایی، توزیع، بازاریابی و آموزش و پرورش ) می باشد که سبب چاقی شده است.
اندازه گیری شاخص توده بدن ( BMI ) برای بررسی اضافه وزن و چاقی مفید است.
BMI با اندازه گیری  قد و وزن محاسبه می شود.
چاقی درجه 1 با BMI از 25 – 29.9 kg/m2 ( اضافه وزن ) نامیده می شود.
چاقی درجه 2 با BMI از  30 – 39.9 kg/m2 ( معمولا به نام چاقی ) نامیده می شود.
چاقی درجه 3 با BMI ≥ 40 kg/m2  معمولا چاقی شدید و یا مرضی نامیده می شود.

تشویق به کاهش وزن در بیماران با BMI 25 kg/m2 یا بالاتر که حداقل 1 عامل مرتبط با چاقی مانند ( افزایش دور کمر، فشار خون بالا، چربی خون، قند خون ) داشته باشند. تشویق به از دست دادن وزن در مردانی که دور کمر 101.6 سانتی متر و یا بیشتر و در زنانی که دور کمر 88.9 سانتی متر و یا بیشتر دارند.
میلیون ها آمریکایی و مردم سراسر جهان اضافه وزن یا چاقی دارند. اضافه وزن یا چاق بودن، شما را در معرض خطر بسیاری از مشکلات سلامتی قرار می دهد. چربی زیاد بدن و وزن اضافی شما احتمال بیماری های عروق کرونر قلب، دیابت نوع 2، فشار خون بالا، سنگ صفراوی،  مشکلات تنفسی و انواع سرطان ها را افزایش می دهد.
اضافه وزن شما ناشی از عوامل بسیاری است این عوامل عبارتند از محیط زیست، سابقه خانوادگی و ژنتیک، سوخت و ساز بدن ) راهی که بدن شما مواد غذایی و اکسیژن را به انرژی تغییر می دهد )، رفتار یا عادات و غیره، برای آشنایی بیشتر با علت چاقی می توانید مقاله علت چاقی در سایت کلینیک زیبایی کیمیا را بخوانید.
شما برخی از عوامل مانند سابقه خانوادگی را نمی توانید تغییر دهید ولی عوامل دیگر مانند عادات و شیوه زندگی خود را می توانید تغییر دهید. از یک برنامه غذایی سالم پیروی کرده و کالری مورد نیاز مصرفی خود را در ذهن داشته باشید از نظر جسمی فعال باشید و سعی کنید مقدار زمانی که فعالیت ندارید را محدود  کنید.
گزینه داروهای کاهش وزن و عمل جراحی برای برخی از مردمی است که تغییر در شیوه زندگی به اندازه کافی در کاهش وزن موثر نباشد استفاده می شود.
رسیدن و ماندن در یک وزن سالم برای کسانی که اضافه وزن یا چاقی دارند یک چالش بلند مدت است. اما یک فرصتی برای کاهش خطر ابتلا به مشکلات جدی سلامتی است با درمان مناسب و انگیزه داشتن، این امکان برای از دست دادن وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای طولانی مدت وجود دارد.

 

حالا که با چاقی آشنا شدید، باید در نظر داشته باشید که برخی اضافه وزن ها با ورزش و رژیم تغییری نمی کند و برخی از توده های بدنی با رژیم و ورزش برطرف نخواهد شد. برخی از اضافه وزن ها در نقاط خاصی وجود دارد و حتی با ورزش های مخصوص قابل کاهش نمی باشد. در این شرایط بهترین گزینه برای لاغری در این نواحی و این نوع چاقی ها استفاده از لیپوماتیک می باشد.

پزشکان کلینیک زیبایی کیمیا، برای کسانی که اضافه وزن طبیعی و کمی دارند که می توان با رژیم غذایی و ورزش آن را برطرف کرد استفاده از لیپوماتیک را توصیه نمی کنند و بهتر است کاهش وزن به صورت طبیعی باشد.

اما به طور کلی یکی از کم خطر ترین و بی عوارض ترین روش های لاغری در حال حاضر لیپوماتیک است . لیپوماتیک به علت حل کردن چربی و بعد ساکشن ضرر کمی برای بدن خواهد داشت و علاوه بر آن می توان از چربی های خارج شده برای تزریق در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد.

البته بهترین توصیه برای انجام لیپوماتیک، مراجعه به کلینیک های زیبایی می باشد، چون امکانات موجود در کلینیک ها بسیار بیشتر از مطب ها می باشد و همچنین کلینیک ها برای فعالیت در این زمینه بایدمجوز داشته باشند که این مجوز ها تنها در صورت داشتن پزشک متخصص به آنها داده می شود. پس وقتی شما در کلینیکی، عمل لیپوماتیک را انجام می دهید خیالتان راحت است که پزشک متخصص این عمل را انجام می دهد.