/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | کلینیک زیبایی | کلینیک زیبایی چیست | کلینیک
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی

01 آگوست کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی چیست؟

برای رسیدن به معنی کلینیک زیبایی ابتدا به توضیح مفهوم کلینیک می پردازیم.

مفهوم کلینیک

کلینیک در لغت به معنای مطب و درمانگاه می باشد و در اصطلاح به ساختمان، بخشی از یک بیمارستان یا مراکز بهداشتی-درمانی و یا مکانی اطلاق می گردد که به درمان بیماران یا مراقبت پزشکی از بیماران سرپایی اختصاص داشته باشد.

 

مفهوم کلینیک زیبایی

حال با توجه به اینکه معنی و مفهوم کلینیک را متوجه شده اید می توانیم در مورد کلینیک زیبایی و یا همان درمانگاه زیبایی توضیح دهیم.

کلینیک زیبایی (مانند کلینیک زیبایی کیمیا) به درمانگاهی گفته می شود که با مجوز وزارت بهداشت و پس از دریافت پروانه تخصصی خدمات زیبایی می تواند خدمات و درمان های زیبایی ارائه دهد.

مجوز کلینیک زیبایی تنها به پزشک متخصص در زمینه زیبایی به خصوص پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی داده میشود و حداقل دو پزشک متخصص زیبایی باید در کلینیک مشغول به فعالیت باشد.

 

پرسنل کلینیک زیبایی

در یک کیلنیک زیبایی مجوز دار باید دو نفر پزشک متخصص زیبایی مشغول به فعالیت باشد. علاوه بر آن باید یک پرسنل کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی، دو نفر پرستار یا بهیار و یک نفر پرستار جهت اطاق الکترولیز مشغول به فعالیت باشد.

 

چرا باید به کلینیک زیبایی رفت؟

همانطور که در توضیح کلینیک زیبایی ذکر شد. مراجعه به کلینیک زیبایی به شما این اطمینان را می دهد که شما زیر نظر پزشک متخصص زیبایی مورد درمان قرار خواهید گرفت و از طرفی گرفتن مجوز برای کلینیک نیاز به شرایط و ضوابطی دارد که در صورتی که یک کلینیک زیبایی دارای مجوز از وزارت بهداشت (مانند کلینیک زیبایی کیمیا) باشد شما با خیال راحت اطمینان دارید که این کلینیک زیر نظر وزارت بهداشت است و تمام نکات بهداشتی در آن باید رعایت شود. پس بهترین مکان برای درمان زیبایی مراجعه به کلینیک های زیبایی می باشد.

کلینیک زیبایی

خدمات ارائه شده در کلینیک زیبایی

خدمات مجاز تشخیصی و درمانی کلینیک های زیبایی به شرح ذیل می باشد :
– تشخیص و درمان بیماری های پوست و مو
– انجام تکه برداری Biopsy
– اشعه درمانی با اشعه ماوراء بنفش VBA و UVB
– الکترولیز ( سوزاندن موهای اضافی )
– انجام آزمایشات حساسیت پوستی Patch Test
– لیزر تراپی پوست در صورت داشتن گواهی معتبر
– پیوند مو
– انجام آن دسته از جراحی های تشخیصی و درمانی پوست که با بی حسی موضعـی انجـام می شـود ‘ هم چـون Excision Surgery ضایعات Bcc و Sac یا خال و یا Senile Keratitis
– انجام کوتر و کرایو ضایعات پوستی

 

خدمات ارائه شده کلینیک زیبایی کیمیا

کلینیک زیبایی کیمیا خدمات زیر را برای بیماران خود با اخذ مجوزهای لازم و با پروانه بهداشت ارائه می دهد.

 

خدمات جوانسازی پوست

کلینیک زیبایی کیمیا کلیه خدمات که باعث جوانسازی پوست افراد خواهد بود را ارائه می دهد. کلیه دستگاه ها و مواد استفاده شده در این کلینیک مورد تائید وزارت بهداشت و مطابق با علم روز دنیا می باشد . از جمله این خدمات شامل : تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، مزوتراپی، میکرونیدلینگ، تزریق ژل به بینی، لیفت ابرو و …..

 

خدمات زیبایی بینی بدون جراحی

یکی از خدمات مورد استقبال در کلینیک زیبایی کیمیا، زیبایی بینی بدون عمل جراحی است. این کلینیک با استفده از مزوتراپی، تزریق ژل و تزریق چربی بینی شماره به فرم مورد نظر شما بدون جراحی در خواهد آورد.

 

لیزر موهای زائد

یکی از بهترین روش ها برای رفع موهای زائد، استفاده از لیزر است که این روزها مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. کلینیک زیبایی کیمیا، با توجه به پوست نژادی ایرانیان دستگاه های لیزر موهای زائد خود را با مجوز وازرت بهداشتف تهیه نموده است تا بهترین خدمت رسانی را به افراد داشته باشد.

 

لاغری و تناسب اندام

یکیدیگر از خدمات کلینیک زیبایی کیمیا، ارائه خدمات لاغری است. خدمات لاغری در این درمانگاه زیبایی به وسیله دستگاه های لیپوماتیک صورت می گیرد که در کمترین وقت و با کمترین عارضه شما را به فردی خوش اندام تبدیل خواهد کرد. علاوه بر این یکی از خدمات لاغری موضعی در این کلینیک زیبایی، ژنیکوماستی است که برای قسمت سینه مردان استفاده می شود.
کلینیک زیبایی

کاشت مو

کلینیک زیبایی کیمیا با افتخار می گوید که یکی از بهترین کلینیک های زیبایی ارائه دهنده خدمات کاشت مو توسط پزشک متخصص می باشد. این کلینیک زیبایی علاوه بر کاشت موی سر، کاشت مو ابرو و ریش نیز انجام می دهد.

 

لیزر زیبایی ویژه بانوان

کلینیک زیبایی کیمیا، علاوه بر خدمات زیبایی متداول در تمامی کلینیک های زیبایی، بخشی ویژه بانوان برای جوانسازی واژینال توسط دکتر متخصص زنان و جراح زیبایی زنان راه اندازی کرده است که تمامی خدمات زیبایی و جوانسازی واژینال را انجام می دهد.

 

شرایط و وظایف مسئول فنی 

– مسئول فنی بایستی متخصص پوست و مو و دارای پروانه مطب معتبر شهر مورد نظر باشد
– سرپرستی کلیه امور فنی خدمات پزشکی و پیراپزشکی درمانگاه و مسئولیت رعایت موازین قانونی برعهده مسئول فنی می باشد
– سرپرستی کلیه امور و نظارت بر انتخاب و به کارگیری پرسنل واجد صلاحیت ، رسیدگی به شکایات ، نظارت بر شئون پزشکی و آئین نامه های انطباق امور پزشکی با موازین شرع مقدس مقررات و مقررات مربوطه
– ارائه آمار ماهانه به تفکیک خدمات تشخیصی و درمانی به دانشگاه مربوطه
– نظارت بر پذیرش بیماران تحت پوشش بیمه های درمانی
– کنترل و مراقبت وضعیت بهداشتی ، درمانی ، ساختمانی ، تأسیساتی و دارویی و ایمنی درمانگاه

تبصره ـ در صورتی که درمانگاه فاقد داروخانه باشد فقط مجاز به نگهداری اورژانس در حد نیاز می باشد .

 

– نظارت بر رعایت تعرفه های مصوب و ارائه صورت حساب بیمار
– رسیدگی به شکایات بیماران و پاسخ گویی به آنان و مراجع ذی صلاح ، جلوگیری از انجام خدمات پزشکی غیر مجاز و خارج از وظایف درمانگاه
– رعایت ضوابط و مقررات مربوط به پذیرش بیماران اورژانس و فوریت های پزشکی
– اعلام اسـامی پـزشکان شـاغل و ساعات کار آنان به دانشگاه مربوطه ( پزشکان فاقد پروانه مطب مجاز به فعالیت در درمانگاه نمی باشند) .
– حضور فیزیکی مسئول فنی در کلیه ساعات فعالیت درمانگاه الزامی است .
– همکاری با بازرسین دانشگاه و ارائه اطلاعات مورد نیاز به آنان
– در صورت عدم همکاری ، مسئول فنی مؤسس یک ماه قبل می بایست مراتب را به دانشگـاه اطـلاع داده و شخصی واجد شرایط دیگری را جهت تائید صلاحیت معرفی نماید .

– عدم حضور مسئول فنی حداکثر به مدت 3 ماه با معرفی مسئول فنی موقت واجد شرایط بلامانع می باشد .

کلینیک زیبایی

شرایط ساختمان وتاسیسات

حداقل واحد های درمانگاه شامل :
-مدیریت ،حسابداری ،پذیرش ،امور اداری،حداقل 2 اطاق برای معاینات واطاق تکه برداری واعمال جراحی کوچک با دیواره کاشی وکف قابل شستشو،اطاق اشعه درمانی ،اطاق الکترولیزجهت بانوان ،سالن انتظار ،اطاق های استراحت پرسنل ،رختکن ،آبدارخانه ،انبار ،مرکز استرایلیزاسیون
– مسیرهای رفت وآمد بیماران وکارکنان به نحوی باشد که برخورددررفت وآمد به وجود نیاید
– ورودی ها برای عبور برانکارد وچرخ بیمار به اندازه کافی وسیع باشد
– تسهیلات وراه های پلکان به نحو مطلوب پیش بینی شده باشد
– پله ها وبالکن دارای حفاظ به ارتفاع 75 سانتی متر باشد
– طول وعرض پله ها مناسب پیش بینی گردد
– علائم راهنمای بیمار به طور مطلوب پیش بینی ونصب شده باشد
– مجهز به سیستم اطفاءحریق مورد تائید سازمان های ذی ربط باشد
– استقرار شبکه برق وتجهیزات برق مطابق مقررات وضوابط ایمنی صورت گیرد
– انجام تعمیرات ،نگهداری وایمنی درمانگاه با تفویض به کارکنان واجد شرایط وتحت کنترل قرار گیرد
-پیش بینی برق اضطراری
– سیستم تهویه به نحوی طراحی و تنظیم شود که در تمام ساعات روز وفصول آسایش بیمار وکارکنان را تامین نماید
– کلیه ورودی ها ،راهروها،پلکان ومسیرهای رفت وآمد بیمار ،اتاق های مختلف جهت جلوگیری از حوادث وسوانح دارای روشنایی کافی باشد
توضیح :از خرید یا اجاره ساختمان جهت مرکز فوق قبل از تائید کارشناسی خودداری به عمل آی

آمار جراحی زیبایی

محققان پس از بررسی های انجام داده متوجه شده اند که در سال 2014 الی 2015 حدود 20 میلیون مراجعه به کلینیک زیبایی  انجام شده است و بیشتر این مراجعین که از روش هایی زیبایی استفاده کرده اند برای 5 کشور، ایالات متحده، برزیل، ژاپن، کره جنوبی و مکزیک بوده است. در کشور ایالات متحده در سال 2012 الی 2013 بیش از 11 میلیون نفر به کلینیک های زیبایی برای زیباتر شدن مراجعه کرده اند و در انگلستان 50 هزار مراجعه کننده به کلینیک زیبایی داشته ایم.

طبق آمار ارائه شده توسط این محققان 10 درصد از مراجعین به کلینیک زیبایی در انگلستان برای جراحی زیبایی به کلینیک زیبایی مراجعه کرده اند و 90 درصد باقی مانده این افراد از تکنیک های غیر جراحی برای زیباتر شدن استفاده نموده اند.

کلینیک زیبایی

در ایالات متحده بالای 5 روش  به عنوان بالاترین دلیل مراجعه به کلینیک زیبایی شناسایی شده است. این 5 روش به شرح زیر است

1- لیپوساکشن 2- جراحی پستان 3- جراحی زیبایی پلک 4-  جراحی زیبایی بینی 5- جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

و 5 روش غیر جراحی که بسیار مورد استقبال مراجعین به کلینیک زیبایی بوده است به شرح زیر است:

1- بوتاکس  2- تزریق ژل لب 3- لیزر موهای زائد 4- میکرودرم ابریشن 5- جوانسازی پوست
در کره جنوبی در سال 2014 الی 2015 بیش از 980 هزار مراجعه کننده به کلینیک زیبایی وجود داشته است که  بیشتر این مراجعین از 5 روش جراحی زیر استفاده کرده اند.

1-جراحی زیبایی پلک 2- جراحی زیبایی بینی 3- از بین بردن چربی موضعی 4- لیفت صورت 5- کاشت مو

 

در ایالات متحده، بیشتر مراجعین به کلینیک های زیبایی از خدمات از بین بردن خالکوبی با روش غیر لیزر، درمان اسکار، از بین بردن جوش و خدمات مراقبت از پوست و جوانسازی  مانند میکرودرم ، لیزر اسپکترا استفاده کرده اند.

 

چه انتظاری از کلینیک زیبایی باید داشته باشیم؟

کلینیک زیبایی برا بهبود وضع ظاهری شما بنا شده است که شما می توانید با مراجعه به کلینیک های زیبایی به زیباتر شدن خود کمک کنید. خدمات کلینیک ها برای این امر شامل برنامه های کاربردی متنوع برای پوست و همچنین جراحی های زیبایی است. تغییراتی که کلینیک های زیبایی برای شما ایجاد خواهند کرد شامل به حداقل رساندن علائم پیری در شما مانند شلی پوست، چین و چروک و لک های کبدی است. علاوه بر این کلینیک های زیبایی به شما در درمان چربی های اضافی، سلولیت و چاقی کمک های فراونی می تواند بکند. علاوه بر این ها در کلینیک های زیبایی خدمات لیزری مانند درمان زخم، رفع موهای زائد، تغییر رنگ پوست و واریس به شما ارائه دهند. که تمای این روش ها و فعالیت ها برای کم به شما در زیباتر دیده شدن است.

کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی با رفع عیب های شما به شما این امکان و جسارت را می دهد که به زیبایی خود اعتماد کنید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید . هرچند این تغییرات نباید باعث به خطر انداختن سلامت شما باشد. در کلینیک های زیبایی به خصوص کلینیک زیبایی کیمیا، پزشک متخصص همواره این موضوع را در نظر میگیرد که سلامت شما در اولویت اول است.

در کلینیک زیبایی کیمیا پزشک قبل از اقدام به هرگونه تغییر زیبایی در شما ابتدا سلامت شما را ارزیابی می کند تا بدانند مشکل شما از بیماری نباشد. اگر مشکلات شما از بیماری مثلا تیروئید باشد ابتدا به شما این پیشنهاد را می دهد که تحت معالجه و درمان قرار گیرد بعد اقدام به رفع موهای زائد و چاقی خود نمائید.

 

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را ثبت نمایید