/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | پیلینگ شیمیایی | کلینیک زیبایی | لایه برداری پوست | لایه برداری
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

پیلینگ شیمیایی

پیلینگ شیمیایی

29 مه پیلینگ شیمیایی

پیلینگ  شیمیایی  :

به کمک مواد شیمیایی می توان از سطح خارجی پوست لایه برداری کرد که به آن پیلینگ  شیمیایی  می گویند ، در این فرآیند با برداشتن یک لایه ، سطح پوست لایه تازه تشکیل می شود، پوست جدید صورتی رنگ تر ، صافت تر و سفت تر می شود .

هم چنین پوست جدید دارای قوام یکنواخت تری می باشد ، با انجام لایه برداری لکه های پوست که در اثر آفتاب ایجاد شده اند کم رنگ تر می شوند .

لایه برداری از پوست فواید بسیاری دارد یکی از این فواید از بین بردن چین وچروک روی پوست می باشد ، پزشکان و  متخصصان کلینیک زیبایی کیمیا به بیماران توصیه می کند که پیلینگ  شیمیایی  در مراکز معتبر انجام دهند ، تا از عوارضی  که ممکن است در مراکز غیر معتبر ایجاد شود جلوگیری کنند .

موارد استفاده از پیلینگ  شیمیایی  :

 

معمولا پیلینگ  شیمیایی  جهت از بین بردن لکه های آفتاب مورد استفاده قرار می گیرد ، هم چنین از بین بردن چین و چروک های روی پوست که ایجاد شده اند .

اگر چین و چروک روی پوست ظریف باشند با انجام لایه برداری سطحی می توان به درمان آنها پرداخته شود .

اگر چین و چروک روی پوست عمیق باشند نیاز است از لایه برداری عمیق استفاده شود .

پیلینگ  شیمیایی  عمیق را معمولا برای چین وچروک گوشه چشم و اطراف دهان استفاده می کنند .

اگر روی پوست لکه های تیره باشد می توان با استفاده از لایه برداری به درمان آنها پرداخته شود ، لکه های ناشی از حاملگی ، ملاسما را می توان با پیلینگ  شیمیایی  درمان نمود .

توصیه می شود از پیلینگ  شیمیایی  جهت درمان پوست های نازک و افتاده استفاده نشود .

پیلینگ شیمیایی

انواع لایه برداری شیمیایی که عمیق می باشند :

 

لایه برداری خیلی سطحی :

 

در این لایه برداری معمولا فقط  از بخش اپیدرم درمان می شود ، در برخی از موارد خیلی کم بخش درم پوست را درمان می کنند .

لایه برداری سطحی :

در لایه برداری سطحی معمولا درمان بر روی لایه خارجی درم و اپیدرم صورت می گیرد .

لایه بردای با عمق متوسط :

در این لایه برداری درمان بر روی بخش های عمیق تر درم صورت می گیرد .

لایه برداری عمیق :

در این لایه بردای معمولا بر روی یک دوم ضخامت درم درمان صورت می گیرد .

توجه به این نکته الزامی است که در لایه برداری عمیق می توان سطح بیشتری از لکه های صورت و یا چین وچروک را درمان کرد ، لایه برداری عمیق نسبت به لایه برداری سطحی قوی تر عمل می کند و در درمان لک های آفتاب موفق تر عمل می کند .

بازسازی پوست با لایه برداری :

 

با انجام پیلینگ  شیمیایی  در بخش اپیدرم بازسازی پوست صورت می گیرد ، با انجام لایه برداری عمیق می توان بازسازی بهتر و رژنراسیون پوست را فراهم نمود زیرا درمان در بخش اپیدرم انجام می شود ، در پیلینگ  شیمیایی  عمیق سلولهای اطراف فولیکولهای مو را جهت درمان استفاده می کنند ، این سلولها کلاژن تازه را در بخش درم تشکیل می دهند .

چه مواردی در پیلینگ  شیمیایی  استفاده می شود :

محلول جسنر

تری کلرواستیک اسید

برف دی اکسید کربن (یخ خشک)

اسیدهای الفاهیدروکسی

فنل و…

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد مواد دیگری جهت درمان استفاده می شود ، مواد را می توان به تنهایی یا به شکل ترکیبی استفاده نمود .

نحوه انجام پیلینگ  شیمیایی   :

 

در ابتدا سطح پوست پاک می شود ، سپس تری کلرواستیک اسید روی پوست مالیده می شود ، پس از گذشت مدت زمانی رنگ پوست تغییر می کند ، تغییر رنگ پوست بیانگر لایه برداری است که در روی پوست در حال انجام است ، معمولا لایه سطحی پوست تغییر می کند .

پس از تخریب لایه سطحی پوست ، نیاز است صورت شسته شود ، پس از انجام مراحل درمان بر روی پوست کرم آنتی بیوتیک یا مواد دیگری که پزشک صلاح بداند قرار می گیرد .

مراقبت های قبل از پیلینگ  شیمیایی    :

 

پزشکان و متخصصان کلینیک کیمیا توصیه می کنند که بیمار بهتر است از 14 روز قبل از درمان از رتینوئیک را هر شب انجام دهد ، استفاده از رتینوئیک سبب می شود که ماده لایه برداری بهتر به داخل پوست نفوذ نماید .

اشخاصی که دارای پوست های تیره هستند بهتر است با تجویز پزشک با استفاده از مواد و کرم ها به روشن کردن پوست خود بپردازند سپس درمان با استفاده از پیلینگ  شیمیایی  را آغاز نمایند ، انجام این کار سبب می شود که لایه برداری برای پوست های تیره بهتر صورت گیرد و نتیجه موثرتری داشته باشد .

پیلینگ شیمیایی

 

توصیه می شود که قبل از پیلینگ  شیمیایی از محلول کلیگمن به مدت سه هفته استفاده شود ، علت این امر این می باشد که این ماده حاوی هیدروکینون و رتینوئیک اسید و هیدروکورتیزن است .

ممکن است پس از انجام پیلینگ شیمیایی در شخص عوارضی مشاهده شود در ذیل به بیان عوارض پیلینگ شیمیایی پرداخته می شود ، البته لازم به ذکر است اگر پیلینگ شیمیایی در مکان ها و کلینیک های معتبر انجام شود عوارض پیلینگ شیمیایی به حداقل می رسد .

ایجاد شدن حساسیت به سرما :

 

پس از انجام پیلینگ شیمیایی پوست شخص به مدت کوتاهی به سرما حساس است بنابراین توصیه می شود تا حد ممکن از سرما دوری کرده ، ممکن است پس از پیلینگ شیمیایی در شخص خارش طولانی ، قرمزی  بروز کند .

عفونت در محل لایه برداری :

 

معمولا پس از پیلینگ شیمیایی پزشکان و متخصصان کلینیک زیبایی کیمیا از ضدویروس خوراکی استفاده می کنند ، برخی از داروهای ضد ویروسی شامل آسیکلوویر ، فامسیکووویر و یا والسیکلوویر و… است .برای پیشگیری از ویروس نیاز است شخص پس از درمان داروهای را که پزشک تجویز نموده است را مصرف نماید .

اسکار :

پس از پیلینگ شیمیایی معمولا علت ایجاد اسکار می توان به دلیل عفونت پوست رخ دهد ، با راهکارهای که پزشک در نظر می گیرد می توان از این عامل جلوگیری کرد .

پیلینگ شیمیایی

اجتناب از آرایش کردن :

پس از اینکه لایه برداری عمیق انجام شود پزشکان توصیه می کنند به دلیل حساسیت پوست به مواد و لوازم آرایشی تا چند روز بانوان از آرایش کردن اجتناب نمایند .

عفونت باکتریایی :

اگر پیلینگ شیمیایی در مکان های بهداشتی و کلینیک های انجام شود که پزشک دارای تبحر باشد به گونه ای که برای بیمار بهترین روش درمانی را برگزیند خطر عفونت باکتریایی در شخص به حداقل می رسد .

تغییرات رنگدانه ای پوست :

پس از پیلینگ شیمیایی رنگ پوست امکان داد روشن تر یا تیره تر شود ، جهت پیشگیری از این عارضه می توان غلظت ماده ای که برای لایه برداری استفاده می شود را برای هر بیمار با توجه به نوع پوستش مناسب انتخاب کرد .

در چه مواردی نباید پیلینگ شیمیایی انجام شود ؟

اشخاصی که از داروی ضد آکنه ایزوترتینوئین مصرف می کنند

اشخاصی که آلرژی دارند

اشخاصی در سیستم ایمنی نقص دارند .

اشخاصی که اشعه درمانی صورت و یا جراحی دیگری می خواهند در صورت انجام دهند

اشخاصی که در ناحیه درمان عفونت شدید دارند .

کلینیک زیبایی کیمیا توصیه می کند حتما پس از پیلینگ شیمیایی از ضد آفتاب مناسب شخص استفاده کند ، هم چنین تا حد ممکن در معرض نور خورشید و آفتاب قرار نگیرد .

مصرف داروهای تجویز شده به تسریع در روند بهبودی کمک شایانی می کند .

لایه برداری حتما باید

قیمت و هزینه پیلینگ شیمیایی :

 

هزینه پیلینگ شیمیایی برای هر شخص با توجه به لایه برداری سطحی و لایه برداری عمقی متفاوت است ، نمی توان به شکل قاطع بیان کرد هزینه پیلینگ شیمیایی برای هر شخص چقدر می باشد .

 

در مقاله بعدی به بیان عوارض پیلینگ  شیمیایی    ، مدت زمان پیلینگ  شیمیایی     ، مواردی که  می توان استفاده نمود اشاره میشود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی کیمیا

شما عزیزان در کانال تلگرام  و اینستاگرام می توانید ما را همراهی کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

44978001-021

44978003-021

 

2 دیدگاه‌ ها
 • لیلا لامع
  ارسال شده در 21:53h, 17 دسامبر پاسخ دادن

  سلام در کلینیک کیمیا ، پیلینگ شیمیایی رو انجام میدن؟ چون اکثر پزشکان در مشاوره میخوان نظر ادمو عوض کنن و ارجاع میدن به لیزر ! پیلینگ شیمیایی عمیق انجام میدن و پزشکان تجربه کافی در این زمینه دارند ؟

  • admin
   ارسال شده در 09:41h, 11 ژانویه پاسخ دادن

   در مورد هر توع درمانی بسته به اندیکاسیون عارضه موجود ، درمان مربوطه انتخاب میشه. در این مورد تیز بسته به اندیکاسیون موجود در بیمار ، نوع د رمان انتخاب میشه در برخی موراد لیزر مناسب خواهد بود و در برخی موارد پیلینگ شیمیای. با سپاس

دیدگاه خود را ثبت نمایید