/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | میکرودرم | میکرودرم ابریژن | جوانسازی پوست
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

میکرودرم

میکرودرم

15 ژوئن میکرودرم

میکرودرم

میکرودرم ابریژن یکی از بی عارضه ترین و موثرترین روشهای لایه برداری پوست است که به روش سندبلاست عمل کرده و از طریق پاشیدن کریستالهای آلومینیوم با شدت بالا، لایه برداری می کند . این سیستم، با دارا بودن قدرت بالا و کنترل بسیار زیاد، امکان لایه برداری شدید در کنار کنترل بسیار بالا، از لایه شاخی گرفته تا لایه برداری عمیق در حد درم ابریژن را فراهم می آورد جهت افزایش کلاژن سازی و افزایش میکروسیرکولاسیون نیز می توان از هندپیس اندرمولوژی این دستگاه استفاده کرد.
در کشور ایتالیا سال 1985 میکرودرم ابریژن ارائه شد ، در این روش جریان خون بهتر می شود و با فعال نمودن فیبروبلاست شادابی و جوانی پوست را ایجاد می کند .

روش کار میکرودرم

قبل از انجام هر کاری نیاز است بانوان زمانی که به انجام این میکرودرم می پردازند پوست صورت خود را کاملا پاک نمایند ، سپس با توجه به ضایعه و نوع پوست سایش را در جهت های مختلف انجام می دهد .
مدت زمان انجام میکرودرم معمولا 20 الی 30 دقیقه به طول می انجامد .پس از اتمام میکرودرم نیاز است شخص صورت خود را با آب ولرم شست و شود دهد، در نهایت باتجویز پزشک از کرم های قابض نظیر کالامین و یا اکسیددوزنگ را به صورت بمالد .

میکرودرم
در چه مواردی می توان از میکرودرم استفاده نمود ؟

 • رفع لک های پیری
 • رفع جوشهای سرسیاه
 • شادابی و جوان کردن پوست
 • کلاژن سازی پوست
 • سفت و ضخیم شدن پوست
 • برطرف کردن تیرگی پوست

میکرودرم در نفوذ داروها تاثیر گذار است و سبب می شود که داروها 10 برابر بیشتر جذب بدن شوند.

 • رفع چین و چروک پوست
 • درمان اسکارهای سطحی
 • کنترل چربی پوست
 • کم کردن حساسیت پوست

 

چه اشخاصی نباید  میکرودرم را انجام دهند ؟

 1. اشخاصی که در ناحیه درمان زگیل دارند
 2. اشخاصی که رادیوتراپی گردن را انجام می دهند
 3. اشخاصی که از ایزوترتینوئین خوراکی استفاده می کنند
 4. اشخاصی که به تازگی در صورت جراحی انجام داده اند .
 5. اشخاصی که اکوتان مصرف می کنند .
 6. اشخاصی که بیماری  پسوریازیس دارند .

تعداد تکرار فواصل میکرودرم چقدر است ؟

معمولا نیاز است اشخاص چهار جلسه میکرودرم را انجام دهند ، معمولا برای جوانسازی صورت نیاز است که 4 تا 6 جلسه میکرودرم انجام شود ، اما اگر از میکرودرم برای روشن کردن پوست و یا رفع لک استفاده می شود باید 10 الی 12 جلسه میکرودرم انجام شود .

میکرودرم

مزایای میکرودرم

از بارزترین مزایایی میکرودرم می توان به بدون عارضه بودن روش اشاره کرد ، می توان فواصل زمانی میکرودرم را در کوتاه مدت انجام داد .
در پوست های تیره و با رنگ های مختلف می توان میکرودرم را انجام داد ، از دیگر مزیت میکرودرم می توان سریع بودن روش درمانی اشاره کرد .
انجام میکرودرم بدون درد است و با انجام بی حسی موضعی می توان درمان را شروع کرد .

 میکرودرم چه مشکلاتی را بهبود می بخشد ؟

 برطرف سازی جای جوش :
جای آکنه و جوش ها را که در صورت باعث فرورفتگی شده اند را می توان با میکرودرم درمان نمود ، پس از اتمام جلسات میکرودرم پوست کشیده و صاف خواهد شد .

جوانسازی پوست :
پس از چند جلسه میکرودرم می توان چروک های کم عمق و سطحی پوست را درمان نمود ، فواصل درمانی میکرودرم را برحسب وضعیت و عمق چین و چروک پزشک تعیین می کند که این فواصل برای هر شخص متفاوت است .
رفع لک های کبد و پیری :
با میکرودرم می توان لک های را که در اثر نور آفتاب و پیری به وجود آمده اند را درمان نمود ، هم چنین لک های را که در سنین بالا ایجاد می شود در اصطلاح به آنها لک های پیری می گویند را می توان درمان نمود .
لک های حاملگی :
از مزیت بارز میکرودرم می توان به درمان لک های حاملگی اشاره کرد ، لک های که در اثر حاملگی ایجاد شده اند را می توان با میکرودرم کمرنگ کرد و یا از بین برد .
اگردرمان  لک های حاملگی علاوه بر میکرودرم با دارو نیز انجام شود تاثیر بالایی در درمان  دارد .

میکرودرم ابریژن

درمان جای جوش ( آبله مرغان )

برای درمان جای جوش و اسکار نیاز است که چندین جلسه درمان انجام شود ، البته برای اسکارهای عمیق انجام این روش درمانی  توصیه نمی شود .
از بین بردن منافذ پوستی :
در اغلب بانوان منافذ باز پوست وجود دارد ، برای درمان این مشکل می توان از میکرودرم استفاده کرد .
پس از چند جلسه میکرودرم پوست علاوه بر محکم تر شدن ، بافت سازی شده و منافذ پوست کوچکتر می شوند .
 رفع خالکوبی و تاتو :
میکرودرم برای رفع خالکوبی و تاتو های سطحی کاربرد دارد .
از بین بردن جوش های سر سیاه :
میکرودرم همان طور که گفته شد کاربردهای زیادی دارد می توان بسیاری از مشکلات پوستی را با آن درمان کرد ، یکی دیگر از درمان های میکرودرم رفع جوش های سرسیاه است ، با از بین بردن جوش های سرسیاه می توان ضایعات جوش های جوانی را نیز کاهش داد .
درمان استریا ( درمان ترک های پوستی ) :
استریا یا همان ترک های پوستی در زمان بلوغ یا حاملگی ایجاد می شوند با میکرودرم می توان درمان استریا را انجام داد .
اشخاصی که در اثر چاقی دچار استریا ( ترک های پوستی )شده اند می توان با میکرودرم آنها را از بین برد.
رفع چین و چروک گردن :
چین و چروک گردن را با میکرودرم می توان درمان کرد .
پس از انجام میکرودرم توصیه می شود که شخص از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب بورزد ، هم چنین حتما پس از میکرودرم شخص باید از ضد آفتاب استفاده نماید .

 

احتیاط های لازم پس از میکرودرم :

کلینیک زیبایی کیمیا به اشخاص توصیه می کند حتما برای انجام و درمان به روش میکرودرم حتما نزد پزشک متخصص بروند ، نتایجی که پس از درمان با میکرودرم ایجاد می شود ارتباط مستقیمی با تجربه و تخصص پزشک دارد .

در برخی از موارد به دلیل اینکه پزشک تخصص در خصوص درمان با دستگاه میکرودرم را ندارد قدرت دستگاه را بالا انتخاب کرده و سبب خونریزی و خراشیدگی عمیقی در پوست شخص می شود ، این امر نه تنها درمانی صورت نمی گیرد بلکه سبب آسیب به پوست نیز می شود .

پزشکان و متخصصین کلینیک زیبایی کیمیا توصیه می کنند که اگر اشخاص بوتاکس انجام داده اند پس از گذشت سه روز به انجام میکرودرم بپردازند .

هم چنین اشخاصی که التهاب پوستی دارند ، گوشت اضافه در جای زخم ، آکنه در محل درمان ، پوست حساس دارند و یا بریدگی بر روی پوست دارند پس از درمان به انجام میکرودرم بپردازند .

پس از میکرودرم پوست شخص به رنگ صورتی می باشد ، این امر نباید سبب نگرانی شخص شود زیرا پس از گذشت چند ساعت محو می گردد .

خوشبختانه میکرودرم در درمان مشکلات پوست بسیار موفق عمل کرده است و نتایج آن به شکل چشم گیری ظاهر می شود .

روش میکرودرم یکی از محبوبترین روش های درمانی مشکلات پوست است ، این روش به شکل غیر تهاجمی به درمان مشکلات پوست می پردازد .

سوالات متداول میکرودرم :

آیا واقعا میکرودرم سبب شادابی پوست می شود ؟

در روش میکرودرم تراش سطحی پوست در اثر کریستال ظریفی که در روی پوست قرار می گیرد ایجاد می شود سپس با دستگاهی که مکش دارد کریستال ها از روی صورت جمع می گردد، کریستال ها سبب می شود که جریان خون در روی پوست بهتر شده ، هم چنین  سبب فعال شدن سلولهای فیبروبلاست می شود در نهایت این عوامل سبب طراوت ، شادابی و ترمیم پوست می شوند .

آیا می توان جای جوش را با میکرودرم از بین برد ؟

بله – یکی از روش های درمانی که جای جوش را از بین می برد و نتایج شگفت انگیزی پس از درمان حاصل می شود روش میکرودرم است ، با میکرودرم می توان به درمان جای جوش ، جای آبله مرغان ، درمان اسکارهای سطحی پرداخت .

معمولا بر حسب میزان فرورفتگی پوست و جای جوش تعداد جلسات درمان متفاوت است .

آیا لک های پیری و حاملگی را می توان با میکرودرم از بین برد؟

لک های پیری معمولا با بالا رفتن سن حاصل می شود ، با میکرودرم می توان به درمان این لک ها پرداخته شود ، میکرودرم هم چنان در کم رنگ کردن و یا از بین بردن لکه های حاملگی تاثیر گذار است .

هزینه میکرودرم چقدر است ؟

هزینه میکرودرم با توجه به تعداد جلسات متفاوت می باشد به دلیل اینکه درمان های گوناگونی را می توان با این روش انجام داد تعداد جلسات درمان متفاوت می باشد در نتیجه نمی توان هزینه دقیقی برای میکرودرم بیان کرد .

آیا با میکرودرم می توان به درمان منافذ باز پوستی پرداخته شود ؟

باز بودن منافذ پوستی مشکلاتی است که آقایان و بانوان را بسیار آزرده خاطر می کند ، برای درمان منافذ پوستی می توان از میکرودرم استفاده نمود .

به دلیل اینکه میکرودرم سبب بافت سازی می شود ، پوست محکم تر شده در نتیجه منافذ باز پوستی کوچکتر می شود .

با این روش درمانی می توان جای خالکوبی و تاتو را نیز از بین برد .

در کلینیک زیبایی کیمیا پزشکان و متخصصین با روش های گوناگون به جوانسازی پوست می پردازند یکی از این روش ها درمان با میکرودرم می باشد .

 

 

 

 

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را ثبت نمایید