/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | سلولیت|کلینیک زیبایی|درمان سلولیت
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

سلولیت

18 اکتبر سلولیت

سلولیت چیست؟

کلینیک زیبایی کیمیا ارائه دهنده خدمات پوست، مو و زیبایی همواره برای بهبود وضعیت جامعه و افزایش کیفیت زندگی افراد کوشیده است. یکی از فعالیت های این کلینیک برای تحقق این امر فراهم کردن امکانات به روز دنیا برای پاسخگویی به نیازات روحی و جسمی افراد تهیه نموده است. یکی دیگر از فعالیت های این کلینیک برای افزایش کیفیت سطح زندگی افراد جامعه کمک به بالا بردن سطح معلومات افراد است. برای همین منظور این کلینیک زیبایی مقالات برای آشنایی عموم با اصلاحات و مشکلاتی که ممکن است در طول زندگی با آن برخورد نماید آماده کرده است. در این مقاله توضیحات مفیدی در ارتباط با سلولیت و درمان آن می خوانید.

سلولیت

سلولیت بیشتر در خانم ها به وجود می آید و به تجمع بد شکل چربی ها گفته می شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. این چربی ها به همراه مواد سمی در زیر پوست رسوب می کند . البته چون اسم از چربی می آید دلیل بر این نیست که تنها افرادی که اضافه وزن دارند به این مشکل دچار خواهند شد بلکه ممکن است زنان لاغر و یا آنهایی که وزن ایده آلی برخوردارند نیز به سلولیت دچار شوند. بین 85 تا 98 درصد خانم های جهان در سراسر دنیا ناخواسته دچار سلولیت هستند.

اگر خانم ها به آینه نگاه کنند و به پا ها و ران های خود توجه کنند، فرورفتگی هایی را در این نواحی مشاهده می کنند که این همان سلولیت است. سلولیت مانند پوست پرتقال می ماند. سلولیت به طور عمده از چربی هایی تشکیل شده است که در بافت همبند زیر پوست ذخیره می شوند.این چربی ها به صورت کیسه های کوچکی در زیر بافت همبند در کفل ها، ران ها، کشاله ران ها، پشت با زو ها و حتی در بعضی موارد در سینه ها به صورت بد شکلی رسوب می کنند و این بافت را تحت فشار قرار می دهند و باعث می شوند که اندام تان ظا هر پوست پرتقالی پیدا کند. اغلب به همراه این چربی ها برخی از مواد سمی هم رسوب می کنند.

چرا سلولیت  در مرد ها تشکیل نمی شود

مرد ها به دلیل طرز قرار گرفتن فیبر های بافت همبند در زیر پوست شان وبه این  دلیل که پوست محکم تری دارند سلولیت ندارند. این فیبر ها به جای اینکه به صورت متقاطع قرار گیرند،به صورت عمود بر پوست قرار گرفته اند و به همین دلیل تشکیل سلولیتی چربی هرگز در زیرپوست شان اتفاق نمی افتد.دلیل دیگر هورمون ها هستند..هورمون ها یکی از عوامل عمده در تنظیم و تعدیل سوخت وسازو ذخیره چربی ها در زیر پوست می باشند. زنان در دوران بلوغ، سندرم پیش ازقاعدگی،یائسگی و در ماه های اول استفاده از قرص های دبارداری دچار تغییرات هورمونی می شوند و به همین دلیل است که اغلب زنان لاغر و یا دارای وزن مناسب هم سلولیت دارند و فقط چاق ها و یا زنان دارای اضافه وزن از سلولیت شکایت ندارند.

از دیگر دلایل تشکیل سلولیت:

تحرک و ورزش نکردن: تحرک و ورزش باعث بهبود خون رسانی به بافت چربی زیرپوستی وسوخت و ساز بهتر چربی ها می شود.

توارث: بدین معنی که  اگر مادر شما سلولیت دارد شما هم احتمالا این فرورفتگی های بد شکل را در اندام های خود خواهید یافت.

نوشیدن ناکافی آب: توصیه می شود روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید.

خوردن غذا های چرب و ناسالم از نظر تغذیه ای

سیگار کشیدن

جریان ناکافی سیستم لنفاوی

جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوستی

در معرض نور آفتاب قرار گرفتن به مقدار زیاد

بعضی از آلرژی های غذایی

پیروی از رژیم های غلط غذایی به منظور لاغر شدن

سلولیت 2

توصیه هایی برای کاهش و یا  ر هایی از سلولیت:

 از نوشیدنی های شیرین (محتوی شکر) بپرهیزید و به جای آن آب بنوشید.از خوردن غذا های آماده وسایر غذا های چرب اجتناب کنید و در عوض مقدار زیادی سبزی و میوه تازه مصرف کنید.از مصرف بیش از اندازه قهوه، شکلات و شیرینی پرهیز کنید و مطمئن شوید که رژیم غذایی شما از فیبرکافی(30گرم در روز) برخوردار است.

ورزش های قلبی عروقی را به طور مرتب انجام دهید.ورزش های قلبی عروقی ورزش هایی هستند که ضربان قلب را به اندازه 65 تا 90 درصد بیشترین تعداد آن بالا می برند. (بیشترین تعداد ضربان قلب با کسر سن از عدد 220 تعیین می شود به طور مثال اگر شما 20ساله باشید بیشترین توان قلبی شما برابر20-220=200ضربان است و 65 درصد  آن برابر 130ضربان است.)بهترین زمان برای انجام اینگونه ورزش ها برای حداکثر کاهش در چربیÙ¬ صبح ها قبل از خوردن هرگونه غذاست و از نمونه این ورزش ها می توان به پیاده روی، دویدن، پیاده روی تند، شنا، دوچرخه سواری، اسکیت کردن، قایقرانی با پارو، طناب زدن، اسکی کردن و غیره اشاره کرد. هرگونه فعالیت ورزشی را با مشورت پزشکتان انجام دهید و طی یک دوره زمانی بر شدت و مدت ورزش خود بیفزایید.

اگر نمی توانید برنامه ورزشی منظمی در داخل یا خارج از خانه داشته باشید، حداقل یک سری تمرینات تنفسی منظم را انجام دهید. مثل تنفس عمیق. بهترین زمان برای تنفس عمیق صبح ها بعد از بیدار شدن، شب ها قبل از خواب و یا حداقل یک بار در طول روز است. تنفس عمیق از استرس تان می کاهد، باعث می شود در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و احساس آرامش بیشتری بکنید. برای تنفس عمیق، به مدت پنج ثانیه ریه های خود را از هوای تازه پر کنید سپس به مدت 20 ثانیه نفس خود را نگه دارید و بعد نفس خود را به آرامی در عرض مدت 10 ثانیه بیرون دهید. این کار را 15 بار تکرار کنید.

  سیگار را ترک کنید یا حداقل کمتر سیگار بکشید

 استرستان را کم کنید.

 از مصرف دارو های غیر ضروری اجتناب کنید به ویژه: قرص های کاهش وزن،Pills-PEP( قرص های انرژی زا)، قرص های دیورتیک(ادرار آور)، قرص های مسهل و قرص های خواب آور.

 می توانید از لوسیون ها و یا کرم هایی که برای درمان سلولیت مناسب اند استفاده کنید.قبل از استفاده اجزای تشکیل دهنده آنها را بخوانید و در صورتی که به آنها حساسیت ندارید از آنها استفاده کنید.

  مصرف نمک و غذا های شور را به حداقل برسانید.

 روش های جراحی برای از بین بردن سلولیت:

  • لیپوساکشن: یکی از این روش ها استفاده از جراحی های زیبایی مثل لیپوساکشن است. این جراحی باید توسط پزشک متخصص انجام شود.
  • میکرودرم ابریشن: میکرودرم با از بین بردن چربیها و نفوذ در آن به کاهش سلولیت و از بین رفتن آن کمک می کند.
  • کربوکسی تراپی:بسیاری از زنان به دنبال درمان های متعددی برای از بین بردن سلولیت های خود هستند از جمله استفاده از کرم های مختلف، استفاده از ماساژ غدد لنفاوی و … که فایده زیادی در بر نخواهد داشت زیرا هیچ کدام از این روش ها به درمان اصلاح مشکلات زیر بنایی فیزیولوژیکی نخواهد داشت و گردش خون و آسیب های پوست در زمینه کلاژن سازی را تغیری نخواهد داد. بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت استفاده از کربوکسی تراپی است. . کربوکسی تراپی در اصل برا اهداف زیبایی شناسانه توسط برزیلی ها برای از بین بردن رسوب های چربی بعد از لیپوساکشن که در قسمت های بالای زانو باقی می ماند مورد استفاده قرار می گرفت و بعد ها با مطالعات فروان نشان داد هشد که کربوکسی تراپی به بافت های بدن آسیبی نمی رساند و تنها سلولهای چربی توسط گاز CO2 شکسته می شود و به اعصاب آسیبی نمی رساند. پس از استفاده از کربوکسی تراپی مشاهده شده است که  کربوکسی تراپی علاوه بر از بین بردن چربی ها به بازسازی کلاژن کمک می کند و باعث ضخیم شدن و صاف شدن پوست می شود. به همین دلیل کربوکسی تراپی در درمان سلولیت ها بسیار مفید است. کربوکسی تراپی با نفوذ بر چربی ها و از بین بردن آنها باعث تحریک پوست شده و پوست را صاف می کند.

    در حال حاضر در تمامی کشور های پیشرفته برای درمان سلولیت از کربوکسی تراپی استفاده می شود.

  • مزوتراپی : یکی از کاربردهای مزوتراپی از بین بردن سلولیت است.

در پایان خاطر نشان می کنم که درمان آسان و معجزه آسایی برای سلولیت وجود ندارد،اما با پیروی از توصیه های گفته شده به سوی سلامتی حرکت خواهید کرد

شماره ی تماس : 021-44978003

کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر
مدیریت سایت کلینیک کیمیا

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را ثبت نمایید