/home/clinicki/domains/clinickimia.com/public_html/ | تزریق ژل | هزینه تزریق ژل | مزایای تزریق ژل | تزریق ژل بینی
اطلاعات تماس کلینیک کیمیا

آدرس کلینیک : تهران – بلوار آیت الله کاشانی – بین اباذر و مهران پلاک 71 – ساختمان پزشکان پارسا – طبقه اول – واحد 1
تلفن تماس : 44953829-021
تلفن تماس : 44953830-021
پیامک :10008888881357
ایمیل :INFO@CLINICKIMIA.COM

تزریق ژل

تزریق ژل

06 مارس تزریق ژل

تزریق ژل چگونه است ؟

ژل ها محصول هایی مانند: کلاژن، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت کلسیم می باشند که به منظور جوان سازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند و در اثر تزریق آن، قسمت هایی از پوست که دارای چین و چروک است باعث کاهش و یا رفع آن ها می شود و همین طور برای حجم دادن و برجسته کردن لب ها و گونه ها استفاده می شود. در اثر بالا رفتن سن پوست افراد دارای چروک و دچار افتادگی خواهد شد. قرارگرفتن زیاد در مقابل نور آفتاب در سال های متوالی و زیاد وحرکت های عضلانی باعث پیری بافت های پوست می شود که می توان با استفاده از ژل به جوان سازی پوست و قسمت های فرسوده کمک کرد.

تزریق ژل در برطرف کردن مشکلات پوستی یک راه موقت یا طولانی مدت است که با استفاده از تزریق مواد پر کننده در قسمت های مختلف ناحیه صورت می تواند از آن استفاده کرد.

تزریق ژل

موارد مختلفی از این پرکننده ها وجود دارد که همه ی آن ها برای برطرف کردن چروک و جوانسازی یا حجم دادن به لب و گونه هستند.که با مشاوره با پزشک متخصص می توان به نتیجه گیری درست برای قسمت هایی که نیاز به تزریق دارند رسید. در راستای جوان سازی پوست با تزریق ژل به     قسمت هایی که بافت چربی وکلاژن آن از بین رفته پر می شود و باعث جوانی آن قسمت ها خواهد شد.

در اثر از بین رفتن اسید هیالورونیک که به صورت طبیعی در بدن می باشد و به عنوان پر کننده عمل می کند ژل ها کار آن را پس از ایجاد خطوط در صورت مانند: خط لبخند، افتادگی گوشه لب ها، ایجاد خط و خطوط و چروک که باعث ازدست دادن ظاهر زیبا و جوان می شود انجام می دهند. با تزریق این پر کننده های اسید هیالورونیک در قسمت های زیر چین و چروک ها باعث حجم گرفتن آن قسمت ها شده و چهره ی شاداب و جوانی را بوجود می آورد.

یک سری از این پر کننده ها به صورت موقتی هستند مانند کلاژن که باعث تقویت پوست می شود و دارای پروتئین است اما با به بازار آمدن اسید هیالورونیک کمتر مورد استفاده قرار گرفت.

اسید هیالورونیک مثل کلاژن یک ماده طبیعی که جهت حجیم کردن بافت ها استفاده می شود.

از دیگر پر کننده ها موقت هیدروکسی آپاتیت کلسیم می باشد که نسبت به اسید هیالورونیک ها دارای تراک بیشتر بوده و سنگین تر است، که می توان به قسمت های عمیق تر در زیر پوست تزریق کرد، در تزریق هیدروکسی آپاتیت کلسیم غالبا سیستم ایمنی به آن واکنشی نشان نمی دهد و با آلرژی همراه نیست به دلیل اینکه این ماده در استخوان ها وجود دارند.

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ماده سازنده ی پرکننده ها با ماندگاری کمتر است، بدن این ماده را جذب نمی کند. کلاژن در این ماده نیز وجود دارد و در قسمت هایی که دارای پوست ضخیم هستند استفاده می شوند مثلا تزریق جهت از بین بردن خط خنده ولی برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و لب استفاده از این ماده توصیه نمی شود.

ماده تزریقی پر کننده دیگر که به صورت ماندگار می باشد سیلیکون ها هستند که روشی ست که ایمنی ندارد و مورد تایید نمی باشد و تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا را ندارد و افراد غیر مجاز از این روش استفاده می کنند.

روش انجام این کار به این صورت است که:

  • بی حسی موضعی که در داخل پر کننده های پوستی وجود دارد تزریق آن رابرای بیمار آسان می کند.
  • محل تزریق مشخص می شود.
  • تزریق انجام می شود و پس از آن سریعا یخ روی قسمتی که تزریق انجام شده قرار داده می شود.
  • با استفاده از مواد معدنی مناسب موجب می شود حالت صورت بیمار درست شود وبه فعالیت های روزمره خود برگردد.
  • زمان درمان 30تا 60 دقیقه به طول می انجامد که این به منطقه ی تحت درمان وابسته است. اگر لازم باشد می توان از بی حسی های موضعی استفاده کرد. البته مقدار درد در هنگام تزریق ژل بسیار کم می باشد.

تفاوت های که در ظاهر صورت به وجود می آید بیشتر آن ها به سبب تورم پس از تزریق ژل می باشد و نیاز است برای رسیدن به نتیجه نهایی و واقعی تا 3 روز صبر کنید، میتوانید پس از انجام تزریق به کارهای روزمره خود بازگشته و استفاده از لوازم آرایشی ممانعتی ندارد.

عوامل تاثیر گذار در پوست و ایجاد شدن بافت نرم :

بالا رفتن سن :
از بین رفتن سلولهای لانگرهانس و ملانویستها که در اپیدم وجود دارند سبب پیری پوست می شود در نتیجه ضخامت پوست کاهش می یابد که این امر با کاهش چسبندگی و انعطاف پذیری بافت های زیر پوست همراه است .
تماس با نور آفتاب :
آسیب جدی پوست به علت تماس مستقیم وبیش از اندازه با نورآفتاب است که این امر سبب آسیبی شدید به الاستوزیس می شود .
مصرف سیگار :
مصرف سیگار فقط بر سیستم دفاعی بدن مضر نیست ، بلکه تغییرات اساسی و مضری بر پوست دارد .
اسکار :
جای اسکار و جوش سبب شل شدن عضلات زیر پوست می شود این امر باعث حرکات تکراری عضلات زیر پوست می شود در نتیجه تغییرات هستیولوژیک قابل پیش بینی شده و بافت زیر پوست به شکل چشمگیری شل می شود .
زمینه های ژنتیک :
یکی از دلایل بافت نرم زمینه های ژنتیک و مورثی بودن ژن می باشد .
تغییرات وزنی :
تکرار در نوسانات وزن سبب ایجاد شدن چین و چروک می شود .

مزایای تزریق ژل :

1- تزریق ژل کمک شایانی به برطرف سازی نواقص پوست می کند ، در این روش درمانی به شکل قابل توجهی چین و چروک کاهش می یابد در نتیجه چهره شخص جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد .
2- می توان با ترکیب این روش با سایر روش لیفت ابرو را انجام داد .
3- ماندگاری این روش تا شش ماه است .
4- کم هزینه و بی عارضه بودن روش
5- قابل تکرار بودن
6- مناسب بودن هزینه
نتایج تزریق ژل :
تزریق ژل در تمامی موارد دارای نتایج موقتی است ،معمولا نتایج تزریق ژل از 6 ماه تا یک سال ماندگار است ، البته نوع ژل و ناحیه تزریق شده در ماندگاری ژل تاثیر گذار است ، بهتر است جهت ماندگاری طولانی مدت جلسات درمانی بیشتر باشد .
عمق و اندازه چروک و یا عمق پوستی در ماندگاری و نتیجه بسیار تاثیر گذار است .
با استفاده از تزریق ژل می توان چین و چروک را به شکل مطمئن برطرف نمود ، در تزریق ژل میزان کبودی و تورم بسیار اندک است که پس از چند روز برطرف می شود .

برای چه مواردی می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

حجیم و برجسته کردن لب، گونه، چانه و بر طرف کردن خط اخم و خنده مورد استفاده قرار

می گیرد. برای خط اخم هایی که با تزریق بوتاکس برطرف نمی شوند از ژل استفاده می گردد تا بلافاصله حجم خالی پر شود و خط های لبخند و چین های که از دو طرف انتهایی بینی شروع و تا قسمت گوشه های دهان ادامه دارد از بین می رود.

پس از انجام تزریق ژل چه کار هایی باید انجام دهید؟

پس از تزریق ژل نتیجه ی آن کاملا مشهود است، احتمال دیده شدن کبودی و تورم در محل تزریق کاملا طبیعی است. پزشکان از گذاشتن یخ بر محل تزریق جهت کاهش تورم استفاده می کنند. میزان و زمان تورم وابسته به ژل تزریقی به بیمار می باشد. لازم به ذکر است که قسمت عمده کبودی، تورم و قرمزی به وجود آمده باید طی یک هفته تا 10 روز از بین برود.

زمان بهبودی تزریق ژل بسیار کوتاه است و این از مزیت های این روش در تزریق به لب و گونه می باشد. مدت 1 هفته زمان میبرد که محل تورم و کبودی بهبود پیدا کند.

میزان ماندگاری این ژل ها چقدر می باشد؟

بسته به نوع تزریق انجام شده است و میزان ماندگاری در انواع ژل ها متفاوت می باشد

مثلا:

کلاژن 2 الی 4 ماه دارای ماندگاری است.

اسید هیالورونیک، بسته به نوع برند استفاده شده نتایج متفاوتی به همراه دارد و از6 تا 12 ماه ماندگاری دارد.

پرکننده های نیمه ماندگار ما بین 12 تا 18 ماه و پر کننده های ماندگار تا 5 سال و حتی بیشتر ماندگار هستند.

سوالات متداول تزریق ژل :

آیا در روش تزریق ژل نیازی به بیهوشی است ؟
خیر – در تزریق ژل نیازی به بیهوشی عمومی نیست ، تزریق ژل را می توان با بی حسی موضعی انجام داد .
ماندگاری تزریق ژل چه مدت است ؟
ماندگاری تزریق ژل معمولا تا شش ماه است .
آیا پس از تزریق ژل بستری شدن نیاز است ؟
خیر – انجام این جراحی به شکل سرپایی بوده و نیازی به بستری شدن ندارد .
آیا تزریق ژل عوارض دارد ؟
بر اساس تجربیات و انجام هزاران عمل موفق در کلینیک تخصصی کیمیا واکنش بدن به تزریق ژل بسیار کم بوده است ، البته لازم به ذکر است که به میزان خیلی کمی تورم و کبودی پس از تزریق ممکن است روی دهد که پس از چند روز برطرف می شود .

هزینه تزریق ژل چقدر می باشد ؟

بسته به نوع ژل و میزان تزریق آن هزینه ها متفاوت می باشد .

تزریق ژل بینی

زیبایی بینی بدون جراحی :

زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل بینی:

در کلینیک زیبایی کیمیا در محیطی کاملا استریل و آرام می توان به شکل سرپایی تزریق ژل در بینی را به منظور زیبایی انجام شود .

تزریق ژل در بینی بسیار ساده و در زمان کوتاهی انجام می شود ، با استفاده از پمادهای بی حسی یا برخی تزریق ها نظیر لیدوکایین می توان بینی را بی حس نموده سپس تزریق ژل در بینی را انجام داد .

تزریق ژل در بینی در نواحی مورد نیاز با سوزن و سرنگ صورت می گیرد ، در این روش چندین مرتبه سوزن ورود و خروج به بافت درون بینی تزریق می شود .

پس از اینکه تزریق ژل به بینی انجام شد پزشک معالج با استفاده از ماساژ ظاهر بینی را طبیعی تر و  یکنواخت می کند .

یکی از مزایای تزریق ژل در بینی انجام فعالیت های روزانه پس از اتمام تزریق ژل می باشد ، هم چنین در این روش نیازی به زدن چسب پس از عمل و یا بخیه نمی باشد

چه اشخاصی مناسب تزریق ژل به بینی می باشند :

اشخاصی که به دنبال راهکارهای غیر تهاجمی می باشند که نیازی به جراحی نداشته باشد می توانند از تزریق ژل به بینی استفاده نمایند ، تزریق ژل به بینی یک راه درمانی سریع و رضایت بخش است که شخص در کوتاه ترین زمان ممکن به نتایج رضایت بخشی بدون احساس درد دستیابی پیدا می کند .

با تزریق ژل به بینی می توان قوز بینی را رفع نمود ، هم چنین می توان برآمدگی سطح بینی را از بین برد .

اشخاصی که از عمل جراحی بینی ترس دارند و حاضر به انجام جراحی بینی نمی باشند ، می توانند روش درمانی بدون درد را با تزریق ژل در بینی تجربه کنند .

لازم به ذکر است روش درمانی تزریق ژل در بینی کمکی به کاهش سایز بینی نمی کند و نمی توان با این روش درمانی سایز بینی را کاهش داد .

ریکاوری پس از تزریق ژل به بینی :

پس از تزریق بینی بیمار نیازی به استراحت ندارد ، بلافاصله پس از تزریق ژل در بینی می توان به انجام فعالیت های روزانه پرداخت و یا به سرکار بازگشت .

از عوارض جانبی تزریق ژل در بینی می توان به کبودی اندک ف قرمز شدن و یا ورم مختصری اشاره جای نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد زیرا پس از مدت زمان کوتاهی برطرف می شود .

نتایج تزریق ژل در بینی 10 ماه تا یک سال در شخص باقی می ماند استفاده از کلسیم هیدروکسی آپاتیت کمک به ماندگاری بیشتر تزریق ژل در بینی می کند .

پس از تزریق ژل در بینی شخص باید به مدت 48 ساعت از مصرف الکل اجتناب بورزد .

بهتر است به مدت یک هفته شخص از استفاده عینک اجتناب بورزد .

هزینه و قیمت تزریق ژل بینی :

هزینه و قیمت برای هر شخص با توجه به میزان تزریق و روش تزریق متغییر است ، اما لازم به ذکر است که هزینه تزریق ژل بینی بسیار مقرون به صرفه تر از جراحی زیبایی بینی است .

پیام سلامتی کلینیک زیبایی کیمیا :

جهت زیبایی و اقدامات زیبایی به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا از عوارض جبران ناپذیری که بر اثر تزریق فیلر های غیر استاندارد در مراکز نامعتبر صورت می گیرد ،جلوگیری به عمل آید.

 

هم چنین دربرنامه غذایی خود ویتامین B1  را قرار دهید تا به آرامش دستیابی پیدا کنید زیرا مصرف ویتامین B1 نقش مهم و اساسی در سلامت اعصاب دارد .

 

 

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر، مدیریت سایت کلینیک کیمیا

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را ثبت نمایید